Hvězdná posila Radiožurnálu Sport: moderátorský tým doplňuje Jiří Ježek

28. leden 2022

Stanice Českého rozhlasu Radiožurnál Sport rozšiřuje svoji redakci. Na pozici moderátora nastupuje Jiří Ježek, bývalý profesionální cyklista a nejúspěšnější český sportovec paralympijské historie. Digitální stanici Českého rozhlasu tak před začátkem zimních olympijských her posiluje další významná osobnost.

Jiří Ježek před nástupem do Českého rozhlasu působil jako sportovní moderátor na zpravodajském kanále CNN Prima News. Příchodem na Radiožurnál Sport posílil moderátorský tým, který tvoří bývalí a současní profesionální sportovci. Konkrétně Andrea Sestini Hlaváčková, Kateřina Neumannová, Martin Procházka nebo Vavřinec Hradilek.

„Jsem moc rád, že jsme získali další velkou sportovní osobnost do našich řad. Jiří Ježek byl nejen vynikajícím cyklistou, ale má za sebou už i mnoho moderátorských zkušeností," řekl vedoucí sportovní redakce Českého rozhlasu Radiožurnál Sport Miroslav Bureš.

Jiří Ježek vyhrál šestkrát paralympijské hry i MS

Jiří Ježek je jedním z nejúspěšnějších hendikepovaných českých sportovců. Za svou dlouholetou cyklistickou kariéru získal šest zlatých medailí na paralympijských hrách a šest titulů mistra světa. Závodil i se zdravými profesionálními sportovci, působil také v zahraničním profesionálním týmu.

Při mistrovství světa ve Spojených státech amerických v roce 2014 měl vážný úraz. Po půlroční rekonvalescenci se ještě na další tři sezóny do závodů vrátil, a to i mezi profesionály, ale na konci roku 2017 svou pestrou sportovní kariéru uzavřel.

Čtěte také

Jiří Ježek je členem mnoha domácích i mezinárodních sportovních institucí a orgánů, spolupracuje s významnými českými firmami, věnuje se motivačním a inspirativním přednáškám pro firemní týmy, vzdělávací instituce nebo školy.

Radiožurnál Sport je první sportovní rozhlasová stanice v České republice, která vznikla v roce 2021. Každý den nabízí kompletní informační servis ze světa sportu, rozhovory se zajímavými osobnostmi, ale také živé přenosy z důležitých utkání i velkých sportovních akcí.

Spustit audio