Životní motto:
Největší chybou je klást si nízké cíle.
Co dělám v rozhlase:
Provázím pořady Byl jednou jeden rok, eRko, a Příběhy z kalendáře. Dříve jsem moderoval zábavný pořad Kolotoč, díky němuž jsem se po 23 letech vrátil před rozhlasový mikrofon. Provázel jsem také pořady Pokračování za chvilku, Příběhy slavných značek a několik let sám moderoval Dobré ráno s Dvojkou a Odpoledne s Dvojkou.
Před rozhlasem:
Po absolvování žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze jsem nastoupil do vznikajícího Českého rozhlasu jako moderátor Dobrého jitra z Prahy. Tady jsem se potkal se skvělým šéfem, panem Karlem Mastným. A hlavně mě nesmírně oslovila a pohltila samotná instituce. Tedy ta překrásná, tenkrát starodávná, budova na Vinohradské 12 a lidé, kteří v ní dělají rádio srdcem.
Co mě baví:
Moje dcery Kačenka, Andulka a nejmladší Márinka a syn Honzík. A pak taky knihy, horská turistika, golf a péče o zahradu. Z televizních pořadů si nikdy nenechám ujít zprávy, rád se podívám na kvalitní film a nepohrdnu ani sportem, například fotbalovou Ligou mistrů a golfovými přenosy.
Všechny články
-
Německá mystička Hildegarda z Bingenu. Vize měla od tří let, vymyslela řadu ozdravných procedur
Německá mystička Hildegarda z Bingenu přišla na svět před více než 900 lety. Od tří let měla vize, vnuknutí a zjevení. Narodila se 16. září 1098 do rodiny německého rytíře.
-
Novinky z Českého rozhlasu
Rozhlasové poplatky - rozhovor s ombudsmanem ČRo Milanem Pokorným. Linka důvěry na Rádiu Junior - rozhovor s Denisou Kimlovou. Vltava: Kolonie Umani od Petry Hůlové.
-
Radoslav Brzobohatý. Přežil třikrát svoji smrt během 24 hodin
Životně nebezpečné okamžiky předpověděl českému herci Radoslavu Brzobohatému, který se narodil 13. září 1932 režisér Vojtěch Jasný.
-
Ferdinand Maxmilián Brokoff. Osamělý génius, který změnil tvář Prahy
Nejslavnějším dílem Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa je soubor devíti sousoší na Karlově mostě. Přestože se dožil jen 42 let, zanechal po sobě úctyhodný odkaz.
-
Stehnonožka ke svačině. Čeština je školní předmět snů
Mistr českého jazyka Karel Čapek napsal, že „řeč je sama duše a kultura národa“. Obnovení výuky na všech pražských školách odhlasovalo zastupitelstvo 11. září 1861.
-
Otakar Motejl. Obhajoval disidenty i skupinu Plastic People of the Universe
Právník Otakar Motejl se narodil 10. září 1932 v Praze. Proslul tím, že obhajoval disidenty a stoupence neoficiální kultury, například Plastic People of the Universe.
-
Sloup Nejsvětější Trojice. Jediný čestný sloup, ve kterém je vestavěna kaple
Čestný sloup Nejsvětější Trojice byl v Olomouci posvěcen 9. září roku 1754. Stalo se tak za účasti císařského páru Marie Terezie a Františka Štěpána Lotrinského.
-
Novinky z Českého rozhlasu
Wave: Studovna - podcast o vzdělávání a studentském životě. Plus: Politika a sport). Finále Concertina Praga (14. 9.) a Jihočeský festival.
-
Jana Štěpánková. K divadlu se provzlykala a svého rozhodnutí nikdy nelitovala
Jana Štěpánková se narodila 6. září 1934. V jejím rodokmenu se objevují slavná jména české kultury a historie. Své rodiče často viděla na jevišti umírat.
-
Freddie Mercury. Z ostrova Zanzibar přes indickou internátní školu až ke koncertům ve Wembley
Freddie Mercury se narodil 5. září 1946 do indické rodiny na ostrově Zanzibar. Jeho hlas, který měl rozsah tři oktávy, analyzoval i vědecký tým.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »