Je to touha něco si dokázat, říká motorkář Rudolf Lhotský

16. leden 2017

Motorkář Rudolf Lhotský dojel do cíle Rallye Dakar na 82. místě. V jihoamerické rallye nejel poprvé. Loni ovšem závod nedokončil, a tak si teprve letos užil ty pravé oslavy v cíli. Vyzpovídal ho tam náš dakarský reportér Jan Říha.

Rudolf Lhotský dojel do cíle Rallye Dakar a druhý pokus. Je to dojetí o to sladší?

Určitě ano. Měl jsem trochu strach, že to nevyjde ani na podruhé. Ale ten závod je opravdu jako když si člověk koupí vstupenku do pekla. Ale na druhou stranu, když on nic neupeče a neuvaří a nepotká ho nějaká čertovina, tak myslím, že do cíle dojede.

Proč do toho peka dobrovolně vstupujete?

To já nevím. Určitě je to touha, vášeň něco si okázat. Něco, co dokáže málokdo, a jsem rád, že se mi to podařilo, i když napodruhé. Jsem nadšený a spokojený.

Čím pro vás byl Dakar 2017 nejtěžší a čím byl jiný než ten předchozí?

Proti minulému roku bylo spoustu vody, chladna. Minulý rok byl teplejší. A nejtěžší pro mě bylo asi to, že jsem opravdu chtěl dojet do cíle, ale věřil jsem tomu.

A nejhorší okamžik z celého ročníku?

Těžký pád, který mě poznamenal do konce Dakaru a zároveň to byla i nejšťastnější chvilka, protože se mi v hlavě promítalo, že nevím, co by se stalo, kdyby mě ta motorka přimáčkla k zemi. Jsem teď rád, že jsem tady ve zdraví. A určitě všem fanouškům děkuju za podporu, kterou mi dávali strašně dlouhou dobu, stejně tak díky přátelům, kamarádům, všem, co mám ráda. A hlavně zdravím svoji rodinu a už se těším domů.

Spustit audio