Znamení:
Ryba
Životní motto:
Všechno zlé je pro něco dobré.
Co dělám v rozhlase:
Připravuji do vysílání zprávy a reportáže hlavně ze Semilska, Jablonecka a zdejších hor.
Před rozhlasem:
Studovala jsem českou filologii na Technické univerzitě v Liberci. Do rozhlasu jsem chodila několik let na stáže, a pak jsem v něm rovnou zůstala. Byla to láska „na první poslech“.
Co mě baví:
Miluji literaturu a český jazyk. Jsem jeden z těch otravných lidí, kteří upozorňují na pravopisné chyby v jídelních lístcích. V rámci práce mě velmi baví jezdit autem na odlehlá místa našeho kraje. Ráda cestuju a baví mě poznávat místní způsoby a tradice. Projela jsem celou republiku a další okolní země, například Španělsko, Švédsko, Rakousko i další. Mou vášní jsou dlouhé túry nebo lezení.
Všechny články
-
V Českém ráji začala sezona. Putovní hra pro děti se nově skládá z dvanácti pověstí
Akcí pro rodiče s dětmi v Dolánkách u Turnova dnes začala turistická sezona v Českém ráji.
-
Tipy na víkend v Libereckém kraji: Turistika, divadelní festivaly, traktoriáda i plstění vlny
Poslední dubnový víkend nabízí v Libereckém kraji zajímavou nabídku akcí. Některé z nich vám přiblížíme.
-
Na Ještědu zahájili letní provoz. Sedačková lanovka teď vozí hlavně cyklisty a turisty
Lyžaře na lanové dráze na Ještědu vystřídali cyklisti a turisti. V neděli jich díky slunečnému počasí přijely stovky.
-
Na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách vyměňují lanovku. V létě tak nebude středisko v provozu
Hlavní lanovka ve skiareálu na Tanvaldském Špičáku bude příští rok rychlejší a také bezpečnější. Vedení střediska totiž nechává vyměnit zastaralé technologie za moderní.
-
Provozovatelé koupaliště v Turnově nechali před sezónou vyměnit na 15 tun písku z filtrace
Na koupališti v areálu Maškova zahrada v Turnově vyměnili provozovatelé po devíti letech písek z filtrace. Bylo ho 15 tun a čistil tisíc kubíků vody.
-
Obyvatelé Semil se pyšní novým stadionem. S cvičnou věží pro hasiče
V Semilech otevřeli nově zrekonstruovaný atletický stadion. Součástí areálu je nový běžecký ovál, fotbalové hřiště, tribuny i cvičná věž pro hasiče.
-
Deváťáci se dnes potí u přijímaček. Na středních školách v kraji je o tři sta míst méně než loni
Dnes se koná první kolo přijímacích zkoušek na střední školy.
-
Máme nastavenou toleranci, abychom nevypadali jako radar v Dubici, říká policista u Speed Marathonu
Dodržování nejvyšší povolené rychlosti nebo třeba povinnost mít zapnuté pásy. To ve středu 9. dubna kontrolují policisté v celé České republice.
-
Seba ve Smržovce možná najde nové využití. Zpracovával by se v ní plastový odpad z celého Tanvaldska
Města a obce Mikroregionu Tanvaldsko chtějí společně likvidovat plastový odpad metodou pyrolýzy. Plast se při ní plast roztaví a odstředí na jednotlivé chemické součásti.
-
Hrad Valdštejn zahájil sezonu už v pátek. Koncertem dvou základních uměleckých škol
Koncertem žáků ze základních uměleckých škol zahájil sezonu hrad Valdštejn už 4. dubna. Na většině hradů a zámků nová sezona začíná až o prvním dubnovém víkendu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »