Křest publikace Vánoční písně evropských národů

14. prosinec 2016

Děti z rozhlasového sboru vystoupily v sobotu 10. prosince 2016 v Tereziánském sále Břevnovského kláštera na slavnostním křtu unikátní publikace Vánoční písně evropských národů.

Hudební nakladatelství Českého rozhlasu ji vydalo ve spolupráci s Milanem Dvořákem, který upravoval koledy a výtvarníkem Vladimírem Hanušem. Součástí publikace je CD, jež natočili Milan Dvořák s Miroslavem Navrátilem, a ve formě Braillově notopisu je určena i pro nevidomé a zrakově postižené.

Na křtu zazněly vybrané skladby v podání Dětského pěveckého sboru pod vedením profesorky Blanky Kulínské, žáků základních uměleckých škol z České republiky a Slovenska, posluchačů Konzervatoře Jana Deyla a HAMU.

Čtěte také

Hodinovým programem posluchače provedl převor Břevnovského kláštera Prokop Petr Siostrzonek. Koncertu se zúčastnily významné osobnosti kulturního a společenského života v čele s ministrem kultury České republiky Danielem Hermanem, generálním ředitelem České filharmonie, Českého rozhlasu a zástupci Velvyslanectví Rumunska.

Spustit audio