Co dělám v rozhlase:
Do redakce Českého rozhlasu České Budějovice jsem nastoupil externě v lednu 2017 jako kulturní redaktor. Krátce poté jsem začal naplno pracovat v redakci zpravodajství a tato nevšední dráha plná zážitků trvala sedm let.
Nyní působím na stanici jako moderátor, který má primárně na starosti rozhovory s hosty. Zároveň se podílím na diskuzně-publicistickém pořadu Přímá řeč. Práce v rozhlase je pro mne obrovskou ctí a velikou výzvou zároveň.
Před rozhlasem:
Narodil jsem se v jihočeské metropoli a jako správný patriot bez Černé věže dlouho nevydržím. Vystudoval jsem Česko-anglické gymnázium v Českých Budějovicích a poté absolvoval obor dějin umění na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity.
Ještě na střední škole jsme s kamarády založili rockovou kapelu VEES, se kterou jsme několik let jezdili napříč celou republikou. Během studií jsem si přivydělával různými druhy profesí, od tlumočníka až po truhláře. Nakonec jsem zakotvil u rozhlasového povolání a doufám, že to tak ještě nějaký čas vydrží.
Co mě baví:
Kultura, příroda a sport. Rozmanitá krajina jižních Čech poskytuje ideální prostor pro odpočinek všeho druhu. Kromě rozhlasové práce se věnuji taky komentování hokejových zápasů. Mou další velkou vášní je pak hra na kytaru a tvorba hudby obecně.
Všechny články
-
Privatizace se nepovedla a omylů bylo v 90. letech mnoho, tvrdí ekonom a psycholog Jan Urban
Ve světě ekonomie se realita často skrývá pod vrstvami mýtů a iluzí. Vyznat se ve složitých ekonomických souvislostech a vztazích současného světa není jednoduché.
-
Krajinu dnes bereme jen jako kulisu, přestali jsme jí rozumět, upozorňuje krajinářská architektka
V krajině zanechává stopy každá společnost, která ji obývá. Při bedlivém pozorování tak můžeme dobře vidět různé stopy minulosti. Otázkou však je, zda se umíme dívat.
-
Je čas na daňové přiznání. Kdo ho podá elektronicky, má měsíc navíc
Březen je měsícem daňového přiznání. Lhůta pro jeho podání je do aprílu, tedy 1. dubna. Pokud ho ale chcete vyřídit online, nebo skrze poradce či advokáta, máte více času.
-
Tisíce vad na tratích a firma v konkurzu. Nad jindřichohradeckou úzkokolejkou visí mnoho otazníků
Jindřichohradecké místní dráhy míří do konkursu. Klíčový věřitel Jan Kysela sice představil plán na záchranu úzkokolejky, ale o necelý měsíc později reorganizaci stáhl.
-
Hledal hudební nástroj, na který nikdo jiný v Česku nehraje. A internet mu poradil Panovu flétnu
Jediný profesionál ve svém oboru ve své zemi. To je Petr Tomeček, hráč na Panovu flétnu. Nástroj si možná někteří spojují s indiány, původně ale pochází z antického Řecka.
-
Jen archeologie už nestačí. Tereza Majerovičová zkoumá opuštěné vesnice s kolegy přírodovědci
Nejen tuzemská a evropská starodávná sídla zkoumají jihočeští archeologové. Vědci z Českých Budějovic se například vydali na expedici po opuštěných vesnicích v Senegalu.
-
Nápady vědců je potřeba právně ochránit. Na Jihočeské univerzitě se o to stará Růžena Štemberková
Propojování vědců s investory zajišťuje na Jihočeské univerzitě Kancelář transferu technologií, kterou vede Růžena Štemberková. Za svou práci získala i prestižní ocenění.
-
Jeho harmoniky byly známé po celém světě, Konstantin Stibitz ale dožíval v nuzných podmínkách
Obecně se ví, že České Budějovice jsou ve světě známé díky pivu nebo koněspřežné dráze. Málokdo má ale tušení o osobě a významu výrobce harmonik Konstantina Stibitze.
-
Prvního seskoku jsem se přestal bát po třech pivech, vzpomíná světový šampion v parašutismu
Parašutismus je sport, kterému se můžete věnovat v každém věku. To tvrdí parašutista Petr Chládek, držitel zlatých medailí z posledních dvou světových šampionátů v Dubaji.
-
Největší zkamenělé kmeny svého druhu na východní polokouli našli geologové na stavbě D3 u Budějovic
Světový objev přinesla geologům stavba dálnice D3 u Českých Budějovic. Stavaři je přivolali ke zkřemenělým kmenům stromů, které zkameněly před více než 80 miliony let.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »