Mirek Černý

Autor, moderátor

Kompletně připravuji výběry a relizaci pořadu Country dostavník Mirka Černého.

Životní motto:
Nikdy není pozdě přijít včas.

Co dělám v rozhlase:
Kompletně připravuji výběry pro pravidelnou hodinovku country, folku a trampské písně nazvanou Country dostavník Mirka Černého, kterou vysílá síť regionálních stanic Českého rozhlasu každý všední den od pondělí do pátku.

Před rozhlasem:
Jako absolvent ČVUT jsem byl pár let zaměstnán (společně s Pavlem Bobkem, Petrem Nárožným a trampským veteránem Tondou Linhartem) jako statik v projektové organizaci. Současně jsem začal uvádět koncerty začínající skupiny Rangers. Konferoval jsem koncerty Greenhornů, Country Beatu, Olympiku, Václava Neckáře a dalších. Uváděl jsem také koncerty festivalu Porta. Ve stejné době jsem pracoval jako dramaturg Supraphonu na přípravě a realizaci projektů našich předních interpretů od Gotta, Olympic, Jiřího Korna a dalších až po orchestr Karla Vlacha, včetně licenčních titulů oblasti pop, rock a country.

V rozhlase jsem začínal v roce 1967 pořadem Kniha Country Music, který byl součástí Mikrofóra. Pak jsem uváděl odpolední program Junior na Radiožurnálu, dále soutěžní pořad pražského TOČR Start, po roce 1989 US hitparádu a pravidelné pořady světové i tuzemské country a speciální seriál vokálních skupin éry swingu a doo-wopu. Současně jsem psal texty pro Karla Gotta, Olympic, Waldemara Matušku, Rangers, Petra Spáleného a spoustu dalších. Dokonce i pro sebe. Možná si někdo ještě vzpomene na Balíček karet nebo Sto let.

Co mě baví:
Baví mě všechno! V poslední době dokonce i ráno vstávat. Ještě nedávno mě děsilo komentování sportovních, zejména fotbalových TV přenosů, a především jednotné užívání novotvaru "nákop". Ale přišel jsem na to, že když vypnu zvuk, je to podstatně lepší. Pokud se ovšem na stadionu hraje opravdu kopaná.

Všechny články

Stránky