Petra Ševců
Natáčím dopolední a víkendové reportáže a dokumentární publicistiku.
V Olomouci jsem vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého, obor divadelní věda-žurnalistika. Už ve třetím ročníku studia, v roce 2004, jsem se dostala do Českého rozhlasu Olomouc a začala s mikrofonem objevovat krásy Olomouckého kraje při tvorbě reportážního pořadu Mezi nebem a zemí /dnešní Přímo z místa/. Později jsem začala moderovat a postupně jsem vám dělala společnost ráno, přes den i večer. Mimo to jsem měla nějaký čas na starosti pořad Zvědavý mikrofon. Od ledna 2014 do července 2017 jsem měla na starosti internetové stránky a Facebook Českého rozhlasu Olomouc.
Režisér Michal Bureš mi dal také příležitost zkusit si upravit pro naše Počteníčko romány Milenec Lady Chatterleyové a Hlídač č. 47. Román Robinson Crusoe jsem upravila pro naše speciální Léto s dobrodružstvím v roce 2008 /vydán na CD v roce 2011/. Spolupracuji také s Tvůrčí skupinou Olomouc. V roce 2013 jsem společně s Josefem Königem upravila pro rozhlas román Emily Brontëové Na Větrné hůrce, který jste mohli v našem vysílání slyšet v desetidílném pokračování v režii Tomáše Soldána. Do Počteníčka na léto 2013 jsem připravila opět desetidílnou četbu z detektivního románu Michala Sýkory Případ pro exorcistu.
Na rozhlasové práci mě baví její pestrost. Mnoho jsem se díky ní naučila a učím se dodnes. Stále je kam se posouvat. Za ta léta, co jsem projížděla Olomouckým krajem za našimi reportážemi, jsem zjistila, že je pořád kam se vydávat, že je pořád co objevovat. Je to rozmanitý kraj s krásnou přírodou, zajímavými lidskými osudy a vzácnými památkami.
Kromě toho, že mám práci, která mě obohacuje, jsem členkou olomouckého Divadla na cucky. Trávím také hodně času se svými přáteli a když vyjde chvilka, ráda se vracím do Zlína za svojí rodinou, kamarády z dětství a dvěma černými kočkami. Mám ráda dobré jídlo, hudbu, filmy, knihy a ticho.
Všechny články
-
Hanácký grunt
Ještě ve středověku byl hanácký dům roubený, ale kvůli nedostatku dřeva se začala využívat ke stavbě nepálená hlína.
-
Listopad v Olomouci: Vzpomínky a reflexe Josefa Jařaba a dalších aktérů a pamětníků
Jaký byl v roce 1989 listopad v Olomouci a co přinesl?
-
Film Vlny a beseda se zástupci ČRo Olomouc aneb sváteční projekce v prostějovském kině Metro70
Přijďte se podívat na film Vlny do prostějovského kina Metro70. Následovat bude beseda s ředitelem ČRo Olomouc Josefem Podstatou a vedoucím vysílání Jiřím Matějů.
-
Pamětní deska na náplavce řeky Moravy v Olomouci připomene Josefa Jařaba
Prvního polistopadového rektora olomoucké univerzity Palackého Josefa Jařaba bude ve městě připomínat pamětní deska na náplavce řeky Moravy.
-
Sběratel Jan Poláček
Jan Poláček, jeden z nejvýznamnějších sběratelů lidových písní 20. století, se narodil 12. listopadu 1896.
-
Dny vojenské historie vás zvou na spoustu prohlídek i do objektů, které nebývají běžně přístupné
V sobotu a v neděli je v Olomouci otevřena řada památek, které souvisí s vojenskou minulostí města.
-
Expozice přerovské ornitologické stanice Ptáci Česka představuje všechny druhy tuzemských ptáků
Přerovská ornitologická stanice je místo vědeckého výzkumu i poznávání života ptáků. Nachází se v blízkosti městského parku Michalov, nedaleko přírodní rezervace Žebračka.
-
Svátek Všech svatých a Dušičky
U obou svátků jde v zásadě o uctění památky zemřelých. Svátek Všech svatých (1. 11.) je zasvěcen těm, kteří svými skutky dosáhli věčné blaženosti.
-
Nešel bych odtud ani za zlaté tele, říká jeden z obyvatel obce Písečná, kterou zasáhly povodně
Čím jsou Jeseníky specifické a proč v nich žít? Vydáme se do Písečné, kde žije Petr Šalplachta. Jeden z těch, kterým při povodních voda vzala téměř všechen majetek.
-
Literární ozvuky hanácké kultury
Také v literatuře zanechala Haná výrazné stopy. Hanácké nářečí najdeme v písňových textech i v libretech k hanáckým operám z 18. století.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »