Richard Hindls
Jsem jedním z pravidelných komentátorů v pořadu Jak to vidí...
Co dělám v rozhlase:
Jsem jedním z pravidelných komentátorů v pořadu Jak to vidí...
Mimo rozhlas:
Vystudoval statistiku na VŠE. Jako pedagog jsem na VŠE začal působit v roce 1974. Docentem jsem se stal v roce 1993, profesorem jsem byl jmenován v roce 1998. V letech 1992–2018 jsem byl vedoucím katedry statistiky a pravděpodobnosti VŠE. V letech 2001–2006 jsem byl děkanem Fakulty informatiky a statistiky VŠE, v letech 2006–2014 rektorem VŠE. V odborné činnosti se zaměřuji na oblast národohospodářských agregátů, na hospodářskou statistiku, analýzu a prognózu ekonomických časových řad a na statistické metody v auditu.
Jsem autorem či spoluautorem více než 30 knižních monografií, učebnic a slovníků, 25 učebních textů, cca 200 článků vydaných v ČR i v zahraničí, řešitelem či spoluřešitelem 18 grantů a výzkumných projektů, včetně zahraničních. Jsem členem řady českých i zahraničních odborných institucí, mimo jiné místopředsedou České statistické rady, předsedou Správní rady Univerzity Karlovy, předsedou odborné poroty projektu Český hlava, členem Asociace národního účetnictví v Paříži, předsedou Dozorčí rady festivalu Pražské jaro aj.
Co mě baví:
Hra na klavír. Početná je moje interpretační diskografie z mladších let, za počet prodaných audionosičů jsem obdržel Platinovou desku (2012). A také sport.
Všechny články
-
Ekonom: EU sráží na kolena technologická zaostalost i různorodost. Největší brzdou je ale byrokracie
Exprezident Evropské centrální banky Mario Draghi varoval Evropu před úpadkem a ztrátou konkurenceschopnosti. Jak zastavit stagnaci? A v čem EU zaostává za USA a Čínou?
-
Ekonom Hindls: Francii čeká horké léto. Macron bude muset ze svých reformních kroků výrazně slevit
Francii čeká těžké vyjednávání o sestavení příští vlády. Jak se výsledky vítězství Nové Lidové fronty promítnou do chodu ekonomiky? Podaří se prosadit důchodovou reformu?
-
Ekonom Hindls: Inflace nám už tolik peněz neužírá. Ekonomika se ale stále ještě do pohybu nedala
Reálné mzdy poprvé po dvou letech stoupají. Znamená to konec krize a návrat do normálu? Co ještě brzdí ekonomiku? A které profese si polepšily nejvíce?
-
Ekonom: Pro nastartování důchodového systému je nutné získat důvěru populace. To se zatím nedaří
Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) není Česko dostatečně připravené na krize a mimořádné události. Jak hodnotí výsledky zprávy NKÚ ekonom Richard Hindls?
-
Ekonom Hindls: Euro je problém politický, ne ekonomický. Od splnění kritérií nejsme daleko
Debaty o přijetí eura se v Česku vedou dvě dekády. Pro společnou měnu se naposledy vyslovil ve svém novoročním projevu i prezident Pavel. Zda a kdy opustit českou korunu?
-
Ekonom Hindls: Cena elektřiny? Procenta lítají vzduchem. Nikdo ale v tuto chvíli neví, co udělá trh
Stát letos zastropoval 60 miliardami korun regulovanou část ceny elektřiny. V příštím roce se to ale už nejspíše opakovat nebude. Kdy bude jasné, kolik bude elektřina stát?
-
Ekonom Hindls: Problém Slovenska je nerovnováha v životní úrovni
Jak se projeví výsledky voleb v ekonomice a běžném životě Slováků? Poslechněte si názory ekonoma na vývoj příjmů i salda v posledních měsících. Moderuje Zita Senková.
-
Ekonom Hindls: Německou ekonomiku ochromil pesimismus. Němci šetří, automobilům začíná vládnout Čína
Růst německé ekonomiky se zastavil. Co je největší brzdou? A jaký dopad to může mít na vzájemné obchodní vztahy s Českou republikou?
-
Ekonom: Mělo jít o potření šmeliny. Hlavním důvodem měnové reformy ale bylo vzít lidem peníze
Uplynulo 70 let od měnové reformy v roce 1953. Příčinou byly problémy tuzemské ekonomiky, hlavně orientace na těžký průmysl. Kdo na ni doplatil nejvíce?
-
Ekonom Hindls: Deficit rozpočtu? O problému víme roky. Místo koncepce ale vláda tvoří mozaiku návrhů
Vláda řeší, jak ušetřit desítky miliard korun v rozpočtu. Ve hře je na 70 možných opatření. Mezi nimi i rušení některých daňových výjimek. Jak se na návrhy koalice dívat?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- následující ›
- poslední »