Libor Dřevikovský

hudební skladatel (nar. 1969)

V letech 1991–1995 vystudoval na pražské konzervatoři obor kompozice ve třídách prof. Oldřicha Semeráka, Ivana Kurze a Bohuslava Řehoře. Je autorem dvou symfonií a různých komorních skladeb, z nichž některé byly nahrány pro Český rozhlas.

V letech 1990–1998 působil jako archivář na Konzervatoři v Praze, později v Českém hudebním fondu, byl odborným redaktorem v nakladatelstvích Panton, Fortuna a Supraphon, dále externě spolupracuje s Českou televizí při přenosech koncertů a s Českým rozhlasem jako autor hudebních pořadů na stanici Vltava, kde se stal roku 1999 hudebním redaktorem.

V letech 1994–2000 vyučoval na ZUŠ v Praze 15-Hostivaři (hudební nauka a keyboardy). V letech 1996–1998 navštěvoval semináře o hudební vědě na pražské FFUK. V letech 1997–2000 spolupracoval jako dirigent s amatérským komorním orchestrem Akademie, se kterým uvedl premiéru své II. Symfonie a dále nastudoval díla J. Sibelia, A. Dvořáka, B. Martinů aj., spolupracuje jako skladatel-aranžér se saxofonovým kvartetem Bohemia.

Svůj skladatelský zájem soustřeďuje především na komorní hudbu s častým přihlédnutím k dechovým nástrojům (Mozartimento pro 3 basetové rohy, Dechový oktet "Harmoniemusik", Suitička pro altsaxofon a klavír, "Podivný clavecin" suita pro klavír ad) a příležitostně i symfonickým skladbám (Koncert-divertimento č. 1 F dur a č. 2 Es dur pro klavír a orchestr).

Tituly k prodeji:
Podivný clavecin
Suitička

Pro nákup hudebnin navštivte e-shop Radiotéka.cz