Novoměstskou radnici rozezněly hlasy malých zpěváčků

13. červen 2016

V pondělí 13. 6. 2016 se sešly děti všech oddělení Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu na pódiu Velkého sálu Novoměstské radnice, aby společně oslavily jaro a sborový zpěv a ukázaly, jak veliký pokrok během druhého pololetí udělaly.

Nejprve jsme přivítali přípravné oddělení A3, které pod vedením Anny Smolíkové zazpívalo skladby osvědčených autorů písní pro děti (Petr Eben, Pavel Jurkovič, Jaroslav Uhlíř), ale také skladbu Yelow Submarine z repertoáru skupiny The Beatles zazpívanou v původním jazyce, tedy anglicky.

V druhém bloku vystoupily děti z oddělení A2, jejichž přípravu měla na starost Michaela Steinbauerová.

Repertoár nebyl vůbec jednoduchý, ale děti z A2 vše zvládly na jedničku. Dokonce i hit třicátých let Holduj tanci, pohybu od autorského tandemu Voskovec – Werich dětem dokonale vyšel a bylo vidět a hlavně slyšet, jak moc je to baví.

Třetí vstup byl již vyhrazen pro koncertní oddělení A1. Nejprve pod vedením sbormistryně Věry Hrdinkové předvedli zkušení zpěváci skladby z autorské dílny Petra Ebena, Ilji Hurníka a J. B. Foerstera, jejichž provedení vyžaduje dokonalou intonaci, souhru a hudební prožitek. Zejména skladba Tabitha (J. B. Foerster) sklidila u diváků zasloužený obdiv.

Po tomto bloku přišlo na řadu velké finále celého koncertu pod vedením sbormistryně Blanky Kulínské - černošské spirituály. Čtyři závěrečné skladby předvedlo plné obsazení sboru ve výborné formě. Všechna oddělení na koncertě výtečně doprovázel klavírista prof. Jaroslav Šaroun, který obětavě vypomohl za nemocnou doc. Ludmilu Čermákovou.

Celý večer byl protknut přátelskou, milou, podporující atmosférou, kterou sborům předávali diváci. Velký sál Novoměstské radnice byl obsazen do posledního místa a troufáme si napsat, že všech 190 posluchačů odcházelo z koncertu s úsměvem a dobrou náladou.

Spustit audio