Reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil dostal mediální cenu Billie Jean Kingové za přínos tenisu

8. listopad 2021

Reportér stanice Český rozhlas Radiožurnál Jaroslav Plašil obdržel v sobotu od Světové tenisové federace mediální cenu Billie Jean Kingové. Ocenění uděluje ITF jako uznání za mnohaletý přínos tenisu v oblasti žurnalistiky.

„Z ocenění pro Jaroslava Plašila mám velkou radost. Je výsledkem jeho mnohaleté poctivé práce, mimořádného nasazení a úsilí a dalším důkazem, že sportovní žurnalistika Českého rozhlasu je na vynikající úrovni a zaslouží si samostatnou stanici,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Jaroslav Plašil, který ocenění převzal od prezidenta Světové tenisové federace Davida Haggertyho, se komentování tenisových zápasů věnuje více než 15 let. Pravidelně pokrývá nejen týmové soutěže Davis Cup a Billie Jean King Cup, ale od roku 2005 nechyběl téměř na žádném z grandslamových turnajů.

„Jaroslav Plašil je respektovaný svými kolegy z médií stejně jako samotnými hráči,“ uvedl prezident Světové tenisové federace David Haggerty.

Jaroslavu Plašilovi poblahopřála i legendární tenistka Billie Jean Kingová, podle které letos turnaj tenisových družstev premiérově nese jméno.

Reportér Radiožurnálu si cenu, která je zmenšenou replikou poháru pro vítězky Billie Jean King Cupu, převzal na tiskové konferenci před začátkem finálového utkání.

Čtěte také

„Je to něco výjimečného. Nikdy jsem neměl to štěstí, že bych něco vyhrál třeba tím, že bych uměl hrát tenis nebo fotbal. Tak alespoň teď mám cenu za komentování,“ řekl Jaroslav Plašil a dodal: „Za tohle všechno mohou lidi z tenisu. Oni mi tu práci dělají hrozně snadnou tím, jak jsou české tenistky a předtím i tenisté úspěšní. Pak se to dělá samo a není to vlastně ani práce.“

Mediální cenu Billie Jean King Cup poprvé udělila ITF v roce 2019.

Spustit audio