Richard Piskala
Připravuji, kontroluji a hodnotím vysílání a tým, který ho tvoří. A moderuji.
Co v rozhlase dělám:
Pozice, na které v Českém rozhlase Ostrava pracuji, se nyní nazývá "vedoucí programu", dříve šéfredaktor. Takže šéfuji redaktorům, moderátorům, zprávařům a zodpovídám za to, že celý program Českého rozhlasu Ostrava je pro naše posluchače zajímavý, bez chyb a problémů. Zároveň také moderuji pořad Hudební pošta.
Jak jsem se k této práci dostal:
Po studiu a vojně jsem v roce 1990 nastoupil jako učitel na jedno z ostravských učilišť. Po třech letech ve školství mne napadlo, že by nebylo špatné zkusit něco jiného a tak jsem se přihlásil do konkurzu na redaktora do jednoho z ostravských soukromých rádií. Přijali mne a tak jsem se začal od roku 1993 učit základům rozhlasového redaktorského řemesla a za pár týdnů jsem pak začal i moderovat a definitivně jsem podlehl kouzlu rádia.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
V současnosti moderování kontaktního pořadu Hudební pošta. Z ohlasů vím, že tento pořad přináší radost a pohodu našim posluchačům. To se přenáší i na mne a za to jsem moc vděčný.
Dosavadní kariéra:
Od roku 1993 moderování v soukromém rádiu, od roku 1995 externí spolupráce s Českým rozhlasem Ostrava, nejprve jen moderování, poté i redaktorská práce. V letech 2000-2003 jsem si "odskočil" do České televize, kde jsem pracoval jako redaktor, moderátor a editor. Od prosince 2003 jsem se vrátil do Českého rozhlasu Ostrava na místo šéfa programu, kde jsem dosud a zároveň jsem až do roku 2012 dál externě spolupracoval jako moderátor i s ČT Ostrava.
Co jsem ochoten na sebe prozradit:
Rád chodím po horách, kromě Beskyd se rád občas vydávám na tůry do hor na Slovensko, nebo do Alp.
Telefon: 221 555 621
E-mail: richard.piskala@rozhlas.cz
Všechny články
-
Když je květen či máj, tak je i vysílání plné lásky a příběhů o lásce
Uslyšíte příběh jednoho česko-slovenského manželství a bude tady i česká láska k slovenskému folkloru. Pak je tady rozhovor s jedním slavným Čechem. Je toho více.
-
Hradišťan, Jan Spálený, Mirek Fojtík. Tři jména a tři unikátní písně v magazínu Folki
Uslyšíte zhudebněného Jana Skácela v písni Hradišťanu, Jana Spáleného a ASPM a nakonec to bude Mirek Fojtík.
-
František Segrado. Vzpomínáme na ty, kteří tady už s námi nejsou
Vzpomeneme na Františka Segrada. Nebyl to úplně typický muzikant, který od mládí pořád hrál a zpíval. Živil se různými profesemi - byl kuchař, tiskař, dělal keramiku...
-
Spirituály a Heuréka. Poslechněte si unikátní nahrávky z dávných Folkových kolotočů
Připomeneme další z téměř zapomenutých kapel, která ale zanechala stopu. Uslyšíte 40 let staré nahrávky skupiny, která měla ambice se stát druhým Spirituál kvintetem.
-
Petr Kalandra. Vzpomínání na ty, kteří už tady nejsou
Petr Kalandra byl zpěvák, kytarista a hráč na foukací harmoniku. Uslyšíte unikátní nahrávky pořízené na Folkovém kolotoči počátkem 80. let.
-
Kyjatický kostelík, důl Michal, Lysohorský bestiář... Cíle dubnového česko-slovenského vysílání
Navštívíme kyjatický kostelík na slovensku, důl Michal v Ostravě, popovídáme si s Mirkou Miškechovou a projdeme se beskydskou stezkou Lysohorský bestiář.
-
Vzpomínání na ty, kteří už tady nejsou. Dnes Jarda Ježek a ČP8
ČP8 byla kapela, která měla vyhrazených jen několik let. Vznikla v roce 1981 a smrtí Jardy Ježka v roce 1985 skončila.
-
Nerez v Ostravě. Začátky kapely zachytil před 40 lety také Folkový kolotoč
Vzpomene na začátky kapely Nerez a uslyšíte nahrávky, které jsou přesně 40 let staré. A jsou bez basy. Tenkrát jela kapela do Ostravy stopem a basa by se prostě nevešla...
-
Petr Lutka. Veselý písničkář, který se „ztratil“ v náboženství. Připomeneme i Emila Pospíšila
V tomto díle našeho magazínu budeme vzpomínat na dávnější ročníky Folkového kolotoče. Uslyšíte Petra Lutku s Emilem Pospíšilem, Petra Lutku samotného, veselého i vážného.
-
Dramaturgové, kluby, scény, festivaly...
Festival je dnes už skoro instituce. A nebýt jeho dramaturgů, kdoví, kam bychom chodili na koncerty těch kapel. Když bychom je neznali.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »