Šarmantní osobnost roku zná finalisty. Posluchači Českého rozhlasu mohou v anketě hlasovat do konce března

„Šarm buď máte, anebo ne,“ říká šarmantní osobnost roku 2017 Viktor Preiss
„Šarm buď máte, anebo ne,“ říká šarmantní osobnost roku 2017 Viktor Preiss

Anketa Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku 2018 zná finalisty. Z doporučení posluchačů vzešlo deset osobností z různých oblastí veřejného života, pro které lze hlasovat do 31. března 2019. Vítěze ankety Šarmantní osobnost roku 2018 vyhlásí Český rozhlas na galavečeru v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové 26. dubna.

Mezi nominovanými osobnostmi v pořadí 23. ročníku ankety Šarmantní osobnost za rok 2018 jsou herci Jiří Bartoška, Zlata Adamovská, Pavla Tomicová, Jiří Dvořák, Jan Přeučil, Tereza Kostková Nvotová, Jan Čenský, z lékařů profesor Pavel Pavko a z řad zpěváků David Deyl a Josef Vágner. Hlasy jednotlivým osobnostem lze zasílat prostřednictvím jak klasické, tak elektronické pošty a také zasíláním textových zpráv do 31. března 2019. Bližší informace o anketě Šarmantní osobnost roku a hlasování jsou k dispozici na internetových stránkách sarmantniosobnost.cz.

Vítěze 23. ročníku Šarmantní osobnosti roku vyhlásí moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura na galavečeru, který se uskuteční v pátek 26. dubna 2019 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Hlavní cenu, Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štepánkové Černé, předá novému vítězi herec Viktor Preiss, Šarmantní osobnost roku 2017. Kromě hlavní ceny bude i letos udělena Cena internetu a také Mimořádná cena Šarmu a pro deset hlasujících jsou připraveny hodnotné ceny.