Šéfredaktorkou Zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu bude Julie Stejskalová

31. červenec 2019

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral s účinností od 1. srpna 2019 dnes jmenoval do funkce šéfredaktorky Zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu Julii Stejskalovou. Změnu ve vedení vzala dnes na svém zasedání na vědomí také Rada ČRo.

Julie Stejskalová bude jako šéfredaktorka Zpravodajství a publicistiky koordinovat jak domácí a zahraniční redakci, tak regionální zpravodajství Českého rozhlasu. „Jsem přesvědčen, že Julie Stejskalová zúročí v nové funkci své mnohaleté pracovní zkušenosti, které získala ve veřejnoprávních médiích,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Julie Stejskalová působí ve Zpravodajství Českého rozhlasu od ledna 2015. Přes 30 let pracovala na nejrůznějších pozicích v národní tiskové agentuře ČTK, kde se podílela mimo jiné i na vývoji redakčního systému. V rámci svého působení se zde a také na Univerzitě Karlově věnovala profesnímu růstu začínajících novinářů. Vystudovala Fakultu žurnalistiky UK a absolvovala nejrůznější stáže v zahraničních médiích.

Spustit audio