Stanici Plus povede Alexandr Pícha, ředitelem Centra vysílání se stane Ondřej Kopa

8. červenec 2015

Vedení stanice Český rozhlas Plus se od 1. srpna ujme Alexandr Pícha, současný ředitel Centra Nových médií a bývalý šéfredaktor a ředitel Radiožurnálu. V polovině srpna také do Českého rozhlasu nastoupí nový ředitel Centra vysílání. Stane se jím Ondřej Kopa, který působil v ČT24 jako šéfeditor odpovědný za večerní kontinuální vysílání a vedoucí redakce večerních pořadů.


Mgr. Alexandr Pícha
V Českém rozhlasu zastával řadu manažerských pozic. Od roku 2010 působí jako ředitel Centra Nových médií. Pracovní dráhu začal jako zpravodaj Československého rozhlasu a pak zpravodaj České televize na Slovensku. Asi deset let pracoval jako šéfredaktor a později ředitel stanice Radiožurnál. Byl také zástupcem programového ředitele a vedoucím projektu digitálního vysílání. V letech 2006-2007 pracoval jako zahraniční zpravodaj v USA.


Mgr. Ondřej Kopa
Na začátku devadesátých let působil jako redaktor v Českém rozhlase Ostrava, poté se stal parlamentním zpravodajem stanice Radiožurnál. V roce 1998 nastoupil do TV Prima, kde zastával pozici zástupce šéfredaktora zpravodajství a vedoucího domácího a regionálního zpravodajství. V ČT24 pracoval od roku 2010. Nejprve jako šéfeditor odpovědný za denní kontinuální vysílání a od roku 2012 jako šéfeditor odpovědný za večerní kontinuální vysílání a zároveň vedoucí redakce večerních pořadů Události, komentáře, Interview, Hyde Park a Před půlnocí.

Alexandr Pícha nahradí na stanici Plus ve funkci šéfredaktora Daniela Rause, který na vlastní žádost odchází z Českého rozhlasu k 31.7. Pícha také nadále zůstává ředitelem Centra Nových médií, které se stará především o multimediální rozměr vysílání ČRo. Ondřej Kopa pak na pozici ředitele Centra vysílání nahradí Ondřeje Nováčka.

„Alex Pícha patří k velkým rozhlasovým profesionálům. Zkušenosti sbíral jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v USA i šéfredaktor a ředitel stanice Radiožurnál. Jeho úkolem bude udržet vysokou novinářskou úroveň stanice Plus a zajistit její přechod na VKV, ke kterému dojde 2. listopadu. Ondřej Kopa zná prostředí Českého rozhlasu, kde v minulosti pracoval jako parlamentní zpravodaj. Vedl také domácí a regionální zpravodajství TV Prima a na ČT24 byl jako šéfeditor odpovědný za denní a posléze večerní kontinuální vysílání,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

„Chtěl bych poděkovat Ondřeji Nováčkovi, za jeho práci a nasazení, se kterým vedl po několik let vysílání stanic Českého rozhlasu. Byl také autorem řady velkých projektů, které šly napříč programovou nabídkou ČRo. Tím posledním byl letošní celoroční projekt Hrdina.cz. Dík patří i Danielu Rausovi, který nastartoval chod stanice Plus, která se zabývá analytickou publicistikou pro náročné posluchače,“ dodal René Zavoral.

Spustit audio