Žháři z Vítkova žádají o propuštění z vazby

3. březen 2010

Všichni čtyři mladíci, obžalovaní ze žhářského útoku ve Vítkově, dnes požádali soudce o propuštění z vazby. Senát Krajského soudu v Ostravě výsledek ale zatím nezveřejnil. Pravicoví radikálové hodili před rokem zápalné láhve do domku romské rodiny a vážně zranili malé dítě.

"Stále hrozí nebezpečí útěku s ohledem na hrozící trest. Současně podle mého názoru hrozí opakování podobného trestního jednání, protože obvinění jsou osobami, které mají rasistické názory," řekla Českému rozhlasu státní zástupkyně Brigitta Bilíková, která dnes žádala soudce, aby mladíky nechal ve vazbě.

"Samotný případ dnes nebyl na pořadu dne, předseda soudního senátu všechny čtyři obviněné předem upozornil, že se projednává pouze vazba. I přesto jeden z obžalovaných a můj mandant znovu vyjádřil svou lítost nad následky, které mělo jeho jednání," nesouhlasně reagoval jeden z obhájců Ladislav Myšák.

Dnešní rozhodování o vazbě žhářů z Vítkova provázela mimořádná bezpečnostní opatření. Jednací síň ostravského Krajského soudu hlídali ozbrojení těžkooděnci a zvýšenou ostrahu přijala i justiční stráž.

O tom, jak senát rozhodl, bude soud informovat nejdříve příští týden.

Spustit audio