Zita Šperlínová

manažerka komunikace

Mám na starost marketingové aktivity a firemní komunikaci.

Co v rozhlase dělám:
Mou prací je starat se o mediální partnerství s různými institucemi. Starám se o to, abyste mohli Český rozhlas nejen slyšet ve vysílání, ale abyste ho mohli i vidět, jinými slovy zajišťuji marketing naší stanice. Někdy vyrazíme s rozhlasovým stanem do terénu, soutěžíme s dětmi i s dospělými a upozorňujeme na naše koncerty ve Studiu 1, nebo na zajímavé pořady ve vysílání. Mám na starosti hladký průběh akcí jako je Muzejní noc v ostravském rozhlase, nebo třeba Den otevřených dveří. O takových akcích, koncertech nebo o činnostech rozhlasu pak píšu tiskové zprávy. V neposlední řadě vytvářím soutěže jak ve vysílání, tak na našem rozhlasovém Facebooku.

Jak jsem se k této práci dostala:
Během studia ekonomické žurnalistiky jsem přišla do rozhlasu jako stážistka – mým úkolem byly ranní ankety ve vysílání. Z původních povinných několika týdnů praxe se staly tři roky. V navazujícím studiu jsem změnila obor na Marketing a obchod, a když už jsem měla jen pár měsíců do státnic, objevilo se v rozhlase volné místo manažera komunikace. Bylo to jako na míru pro mě, protože jde o marketing v žurnalistickém prostředí. Šla jsem na pohovor a vyšlo to! :-)

Co považuji za rozhlasová „nej“ v mé práci:
Moje práce je hodně různorodá a každý den je trochu jiný a to je skvělé. Někdy jsem v kanceláři, někdy na cestě za mediálním partnerem. Jindy jsem zase v rozhlasovém tričku spolu s hosteskami a hostesáky v nafukovacím rozhlasovém stanu na venkovní akci a hrajeme s dětmi hry. A třešničkou na dortu je příjemný pracovní kolektiv.

Dosavadní kariéra:
Vystudovala jsem bakaláře v oboru Ekonomická žurnalistika a inženýra v oboru Marketing a obchod na VŠB-TUO. Jako studentka jsem se ale nevěnovala jen škole – byla jsem takový ten typ, který musí skočit po každé zajímavé příležitosti a po škole už chce přesně vědět, jaká práce je ta pravá. Takže jsem psala pro studentský časopis, pro firemní časopis jedné IT firmy, pracovala jsem na marketingovém oddělení podniku, který vyrábí osvětlení automobilů. Mou srdcovkou pak bylo domlouvat obchody a spolupráce v zahraničí pro malou českou firmu, která v podhůří Beskyd vyrábí dřevěné motýlky, peněženky a další zajímavé doplňky. Mezitím jsem studovala jeden semestr na nizozemské univerzitě v Groningenu, byla jsem na studijně-pracovní stáži v Itálii a teď je ze mě rozhlasák na plný úvazek :-)

Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Jsem folkloristka tělem i duší – už odmalička tančím a zpívám ve folklorním souboru Ondřejnica. Miluju cestování, ať už s rodinou, s kamarády, nebo s naším souborem. Nemám ráda fronty a dlouhé čekání. Nejvíce relaxuju na procházkách v přírodě, když mám s sebou svého psa, německou ovčandu. Fandím minipivovarům, holandským sýrům, a když hřeším, tak zmrzlinou – pro tu mám slabost, i když venku sněží! 

 

Telefon: 221 555 603
E-mail: zita.sperlinova@rozhlas.cz

Všechny články

Stránky