34. ročník Prix Bohemia Radio začíná přijímat přihlášky

31. říjen 2017

Nadcházející 34. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby spustí zítřejším dnem web Prixbohemiaradio.cz, jenž je do konce letošního roku určen především autorům původní rozhlasové tvorby. Ti mohou na tomto webu začít přihlašovat svá díla v kategoriích Drama, Dokument a v mezinárodní soutěžní sekci Reportáž od 1. listopadu do 31. prosince 2017.

V pořadí již 34. ročník Prix Bohemia Radio se uskuteční ve dnech od 19. do 22. března 2018 a tradičně nabídne tři soutěžní sekce Dokument, Drama a mezinárodní kategorii Reportáž. „Nadcházející ročník festivalu Prix Bohemia Radio se potřetí uskuteční v Olomouci. Návštěvníky i soutěžící bude čekat opět neopakovatelná atmosféra univerzitního města a čtyři dny plné kulturního dění, rozhlasové tvorby a informací o moderních trendech z mediálního světa,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Každá soutěžní sekce, do které autoři mohou přihlašovat svá díla prostřednictvím on-line formuláře na webu Prixbohemiaradio.cz, bude hodnocena vlastní odbornou porotou složenou z pěti členů. Před samotnou hlavní soutěží provede porota předvýběr z přihlášených pořadů a doporučí díla do hlavní soutěže. Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních pořadů nebo reportáží. V každé soutěžní kategorii budou uděleny tři hlavní ceny Prix Bohemia Radio.

I v následujícím 34. ročníku Prix Bohemia Radio bude mít zastoupení nezávislá studentská porota, jež rozhoduje o držiteli Cen studentů ze všech soutěžních pořadů nebo reportáží bez ohledu na předvýběr kolegů z odborné komise. Tváří festivalu a čestnou prezidentkou bude opět Hana Maciuchová.

V rámci festivalu udělí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral další dvě ceny. Tou první bude Cena Thálie za herecký výkon v rozhlasové hře, jež uděluje Herecká asociace ve spolupráci s Českým rozhlasem a dále Cenu Síně slávy rozhlasové legendě. Více informací o 34. ročníku festivalu mezinárodní rozhlasové tvorby a doprovodném programu jsou k dispozici na webu Prixbohemiaradio.cz.

Akreditace pro návštěvníky a zástupce médií bude spuštěna 1. ledna 2018.

Spustit audio