Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase pracuji jako redaktorka publicistiky. Hledám zajímavé lidi a místa a s mikrofonem cestuji po celém regionu. Snažím se dostat i tam, kam se posluchači běžně nedostanou, a upozornit je na pozoruhodná místa v jejich okolí. A nebojím se kvůli tomu vlézt třeba do klece ke gepardovi.
Před rozhlasem: Vystudovnou mám andragogiku a personální řízení na Karlově Univerzitě. Pracovala jsem v Krátkém filmu i v Pražské informační službě. Hezké vzpomínky mám na krásných 12 let v kladenském Divadle Lampion, kde jsem si zahrála Sněhurku, Popelku i Míčka Flíčka. Potom mne okouzlil svět rádia. Na komerčních stanicích jsem si vyzkoušela práci zprávařky i reportérky.
Co mě baví: Moje práce je můj splněný sen. Jezdím ve všední dny na výlety a prolézám místa, která bývají označená cedulkou "Nevstupovat!" Cestování je totiž mojí velkou vášní. Nenechám si ujít žádnou příležitost vyšplhat se na kopec, rozhlednu či kostelní věž. Po Praze se ve volném čase pohybuji zásadně pěšky. Baví mne prohlížet si naši metropoli očima turistů a obdivovat nádheru, kterou obyvatelé Prahy už ani nevnímají. Miluju večery v divadle a je mi jedno, jestli je to opera, pantomima, činohra nebo nový cirkus. Mám ráda tu zvláštně slavnostní atmosféru před představením i vůni zákulisí. Mojí tajnou vášní zůstalo ale loutkové divadlo.
Všechny články
-
Brhlíka u krmítka bezpečně poznáte, pohybuje se po něm s hlavou dolů, radí ornitolog
Ornitologové od pátku až do neděle sčítají ptáky na krmítkách. Se sčítáním jim v rámci projektu Ptačí hodinka každoročně pomáhají desítky tisíc lidí.
-
Učitel fyziky zachraňuje domečky pro panenky. Opravovat polámaná křesílka je balzám na duši
Lukáš Novotný začal před lety sbírat domečky pro panenky. Nejstarší kousek v jeho sbírce je starý téměř 100 let.
-
Karel Uzel zná všechny turistické trasy na Mělnicku zpaměti. Jeho značky provázely generace turistů
Značkař musí být přesný a důsledný, říká Karel Uzel, jehož životní vášní bylo značení turistických tras. Neúnavný propagátor Mělnicka obdržel Bronzový řád města Mělníka.
-
Kostelní hodiny v Praskolesích se stále natahují ručně. Existují už 110 let
Hodiny od firmy Ludvík Heinz z Prahy byly na věž kostela svatého Mikuláše v Praskolesích umístěny v říjnu roku 1914.
-
Obložený chlebíček potěší oko i chuťové pohárky. Na tři kousnutí zažijete ráj v puse
Obložené chlebíčky jsou česká specialita. Dobroty na pár kousnutí nám dělají radost nejen na Silvestra, ale také na oslavách všeho druhu. Jejich výroba je tak trochu umění.
-
Na svátečním stole v Lánech nesmělo chybět Masarykovo cukroví. Na okázalost si tam nepotrpěli
Prezident Masaryk byl nenáročný strávník. Oblíbil si tradiční česká jídla a na sváteční tabuli se objevovaly ryby i zvěřina z lánské obory.
-
Vánoce před sto lety bývaly skromnější. Na stole nechyběly houby, čočka nebo hrách
V Muzeu TGM v Rakovníku zavonělo jehličí a skořice. Voňavá výstava nazvaná Rok v kuchyni našich babiček připomíná všední i sváteční jídelníček před 100 lety.
-
Rožmitálské madony s Ježíškem kdysi chránily stavení. Možná, že podobnou máte doma
Dřevěné madony ze zapadlého koutu Podbrdska zdobily kapličky i štíty domů po celé republice. Lidoví řezbáři jich vyřezali tisíce a je možné, že máte podobnou sošku doma.
-
Kostelnice ze Svaté Hory každý rok vytvářejí nové vánoční příběhy. Se stavbou betléma si vyhrají
Kostelnice Věra Langová a Jana Maříková začínají vybalovat figurky v polovině prosince. Těší se těší, jak originálními soškami o Vánocích zaujmou návštěvníky Svaté Hory.
-
V důchodu nechtějí zahálet, a tak tvoří hesla. Projekt Senioři píší Wikipedii jim ukázal, jak na to
Jiřina Kádnerová a Zdeněk Svatoš mají rádi pravdivé a ověřené informace. Před lety se proto zapojili do projektu Senioři píší Wikipedii.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »