Několikrát do měsíce se pak můžeme slyšet také v pořadech Apatyka, Dobrá rada a Host ve studiu (Větrník).
Rozhlasový mikrofon mě očaroval už v době středoškolských studií. A práce ve veřejnoprávním rozhlase mě pak nepřestává fascinovat tím, že stále máme co sdělit posluchačům, a že jsme proto u nich, jak pevně věříme, vítanými hosty.
Sám sebe pak řadím k těm rozhlasákům, kteří se nestydí být „věčnými dětmi“ a nepřestávají žasnout nad tím, jak to v tom rádiu funguje. Zároveň se ale velmi často a velmi rád nechám poučit či inspirovat svými kolegy a na druhou stranu také zajímavými hosty a inspirativními posluchači. No a svoji profesní potřebu informovat další zvídavé tvory a zároveň touhu (postižení) pracovat s mikrofonem pak zkouším skloubit ve vysílání.
V současnosti je v rámci vysílání Českého rozhlasu Olomouc na mně vysílání od časných pěti hodin ráno. V tom pak s celým týmem redaktorů a našimi hosty-respondenty i s posluchači pokračujeme až do devíti dopoledne. Obnáší to prezentaci informací do mikrofonu, ale dnes už i kompletní technické odbavení celého vysílání (obsluhu „vysílacích páček a čudlíků“).
Několikrát do měsíce se pak můžeme slyšet také v pořadech Apatyka, Dobrá rada a Host ve studiu, dříve Větrník.
V rozhlasové Apatyce ve čtvrtek dopoledne informujeme a radíme s odborníky z oblasti zdraví a životního stylu; pondělní dopolední Dobrá rada v záběru své poradenské činnosti téměř nezná hranic; v pořadu Host ve studiu (v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek po 11. dopoledne) si chceme příjemně „lidsky“ povídat s lidmi, kteří už známí jsou (v mém případě to byla například jména jako Hana Zagorová, Miro Žbirka, Marie Rottrová anebo zpěvák americké kapely Mr. Big Eric Martin), ovšem opravdu velmi rádi ve vysílání představujeme také ty, které zkrátka stojí za to poznat. Znáte takové? Ozvěte se nám! A buďte nám věrni. - Díky!
Všechny články
-
65 tisíc vs. 50 milionů plicních sklípků – podpora dýchání je u předčasně narozených zásadní výzvou
Lékaři a sestry v oboru neonatologie se starají i o děti narozené ve 22. týdnu a vážící i méně než 500 gramů. Největší potíže mívají předčasně narozené děti právě s dechem.
-
Potíže s dýcháním po námaze nebo otoky. To mohou být projevy méně známé diagnózy plicní hypertenze
O tom, že i plíce mohou trpět vysokým tlakem, o tom, jak to může souviset s prodělanou plicní embolií nebo s revmatologickými diagnózami i dalších projevech plicní...
-
Poznáme projevy postižení tepen nohou od potíží s křečovými žilami?
Aby toho nebylo málo, i dolní končetina může trpět chronickým ukládáním aterosklerotických plátů, postupným ucpáváním tepen a někdy dokonce až akutním uzávěrem.
-
Narkóza jako strašák? Znám lidi, kteří v ní byli stokrát, říká lékař a radí, jak se na ni připravit
Jak působí narkóza, tedy anestezie a jaké typy se dnes vlastně používají? Jak se může na operaci připravit pacient a jak by nás měl připravit lékař? Co se děje při operaci?
-
Při napadení vešmi se vyzbrojte vší trpělivostí a veškerou důsledností – dokonce i v obchodě
Zatímco s vešmi, ale i červíkem roupem dětským si při vší důslednosti a trpělivosti poradíme sami, například v případech výskytu svrabu (scabies) musí zasáhnout odborníci.
-
Fimóza, ale i varikokéla a hypospádie – když se řeší, zkvalitní to život, míní dětští urologové
Dětská urologie se zabývá pomočováním i infekcemi cest močových. Velkou její částí jsou ale vrozené vady urogenitálního systému a potíže, jež je dobré u chlapců řešit včas.
-
Rakovina prsu postihuje každou devátou ženu. Dbejte na prevenci, vyzývají lékařky. Jak je to u mužů?
Větší, či menší, tukovitější, nebo tužší až zduřelou – také muž má prsní žlázu. V porovnání s tou ženskou je k chorobám prsu méně náchylná.
-
Osoba blízká u porodu pomůže ženě vytvořit přirozené prostředí, říká zkušený porodník Tomáš Látal
Tatínek u porodu ano, či ne? Přirozený porod, anebo císařský řez? Porodní plány a jejich místo, ambulantní porod a taky malé srovnání porodů dříve a dnes?
-
Ucpané nosy, přídatné dutiny a polypózy s ORL lékařkou Irenou Škodovou
Zánět dutin souvisí s rýmou, rýma se zánětem dutin. Diagnózu rhinitida, sinusitida nebo rhinosinusitida si prý zakusí průměrný dospělý asi dvakrát do roka.
-
Slyšeli jste o mikrobiomu v našem těle? A jakou roli u něj hraje nadužívání antibiotik?
Aktuální nevolnosti, průjmy, ale také zásadnější narušení obranných mechanismů v těle a hlavně pak dlouhodobé riziko, že antibiotika nezaberou, až budou nejvíc zapotřebí.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »