Český rozhlas a Národní divadlo podepsaly deklaraci o spolupráci

7. květen 2014

Český rozhlas a Národní divadlo podepsaly ve čtvrtek 24. dubna 2014 Deklaraci o spolupráci. Obě strany v ní vyjádřily ochotu vzájemné podpory a spolupráce v oblasti kultury v období let 2014 - 2018.

Deklaraci podepsal za Český rozhlas generální ředitel Peter Duhan, za Národní divadlo jeho ředitel Jan Burian. Konkrétní formy, způsob i termíny vzájemné spolupráce upřesní obě instituce na následných pracovních jednáních.

Národní divadlo je nejenom reprezentativní, první scénou České republiky, ale také jedním ze symbolů národní identity a součástí evropského kulturního prostoru s nejvyšší uměleckou kvalitou. Jsem proto rád, že Český rozhlas může dosavadní spolupráci ještě rozšířit. Vždyť umělci z Národního divadla historicky spolupracují na rozhlasových hrách, pohádkách, povídkách nebo četbách na pokračování,“ ocenil spolupráci generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Národní divadlo přirozeně navazuje dlouhodobá partnerství s předními veřejnými institucemi v jednotlivých oborech a letitá spolupráce s Českým rozhlasem je toho důkazem. Jsem přesvědčen, že oboustranně přínosná vzájemná podpora neskončí ani s rokem 2018,“ řekl ředitel Národního divadla Jan Burian.

Spustit audio