Český rozhlas vyjádřil podporu veřejnoprávní vysílací společnosti Ukrajiny (UA:PBC)

24. únor 2022

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral zaslal dopis generálnímu řediteli veřejnoprávní vysílací společnosti Ukrajiny (UA:PBC), ve kterém vyjadřuje podporu jménem Českého rozhlasu.

Vážený pane řediteli,

jménem svým, jménem Českého rozhlasu i jménem všech jeho zaměstnanců, bych rád vyjádřil jednoznačnou podporu Vámi vedené veřejnoprávní vysílací společnosti Ukrajiny (UA:PBC), všem jejím zaměstnancům i spolupracovníkům v těchto nesmírně těžkých časech.

Jsem šokován a zarmoucen bezprecedentním útokem Ruské federace na ukrajinskou suverenitu, ke kterému došlo dnes ráno. Reportéři a novináři Českého rozhlasu od časných ranních hodin neúnavně informují o invazi, celkové situaci na Ukrajině a globální reakci v různých zemích světa. I nadále jsme odhodláni poskytovat objektivní, nezaujaté a detailní zpravodajství o vývoji událostí ve Vaší zemi. Chci Vás ujistit, že jako médium veřejné služby budeme plnit své poslání a poskytovat posluchačům v České republice i v zahraničí co nejpravdivější, nejaktuálnější a nezávislou žurnalistiku o ničivém útoku na Ukrajinu, který s sebou nese ohrožení míru a prosperity v Evropě.

Česká republika (resp. tehdejší Československo) v roce 1968 sama zažila ruskou agresi a dodnes se s tímto traumatem naše společnost vyrovnává. O to více patří naše sympatie a podpora všem Ukrajincům, včetně početného ukrajinského obyvatelstva žijícího v České republice.

Vážený pane řediteli,

Český rozhlas stojí plně na straně ukrajinských občanů a suverénní a demokratické Ukrajiny. Přeji Vám osobně, Vámi řízené organizaci i všem jejím zaměstnancům hodně sil.

S úctou

René Zavoral
Generální ředitel Českého rozhlasu

Spustit audio