Český rozhlas zahajuje předvolební vysílání k prezidentským volbám

28. listopad 2022

Český rozhlas přinese ve svém vysílání bohatý informační servis k prezidentským volbám, který doplní také čerstvé aktuality na zpravodajském serveru iROZHLAS.cz. Na Radiožurnálu dnešním dnem startuje projekt Den s kandidátem, který každé pondělí, středu a pátek seznámí posluchače s jedním z uchazečů o post hlavy státu.

„Český rozhlas připravil před lednovou volbou nového prezidenta pestrou nabídku speciálních pořadů. Jako médium veřejné služby chceme našim posluchačům přinést detailní profily všech kandidátů, kteří chtějí stanout v čele naší země. Budeme se zajímat především o jejich názory v kontextu domácí a zahraniční politiky naší země, ale i o jejich osobnosti jako takové,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Od pondělí 28. listopadu stráví Jan Pokorný coby reportér jeden celý den s každým z prezidentských kandidátů v rámci projektu Den s kandidátem. Průběžně bude posluchače informovat v reportážních vstupech v Ranním, Dopoledním i Odpoledním Radiožurnálu, ale také na ČRo Plus a Dvojce. V 15:05 pak představí kandidáta v živém půlhodinovém rozhovoru ve speciálním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu – speciál.

Čtěte také

Čtvrtek bude na Radiožurnálu až do voleb vyhrazen tematickým Prezidentským speciálům. Moderovat je bude Tomáš Pancíř, Jan Bumba, Matěj Skalický, Karolína Koubová a Jana Klímová. Bude je mimo jiné zajímat, jak dobře podle odborníků v dané oblasti zvládají jednotliví kandidáti svoji kampaň po marketingové stránce, komu se nejlépe daří na poslední chvíli aktivizovat voliče nebo jaké zahraničněpolitické či ekonomické otázky by měl budoucí prezident v Česku nastolit.

V podcastu Českého rozhlasu Plus Čekání na prezidenta) hledají novou hlavu státu moderátor Jan Pokorný, ústavní právník Jan Kysela, komentátor Petr Nováček a filozofka Tereza Matějčková. Každý pátek ho posluchači naleznou na webu Českého rozhlasu Plus, v aplikaci mujRozhlas a dalších podcastových aplikacích a v neděli po 18. hodině ve vysílání Plusu.

Český rozhlas v den volby 13. ledna odvysílá z největšího studia S1 živý přenos závěrečné Superdebaty prezidentských kandidátů za účasti publika složeného z jejich podporovatelů. Debata začne po hlavních zprávách v poledne a skončí minutu před otevřením volebních místností. Jejím moderátorem bude Jan Pokorný.

„Jako už tradičně chceme nabídnout úplně poslední debatu pro nerozhodnuté voliče. Pozváni budou kandidáti, kteří v průzkumech renomovaných a prověřených agentur překročí 5 procent voličských hlasů,“ vysvětluje ředitel Zpravodajství Ondřej Suchan.

Český rozhlas poskytne také dle zákona všem kandidátům přímé volby prezidenta prostor pro odvysílání volebních spotů.

Spustit audio