Český rozhlas zařadí do satelitní distribuce všechny své regionální stanice a rozšíří tak nabídku svých programů na platformě DVB-S2

2. březen 2020

Ve spolupráci s operátorem Skylink dojde od 3. března k rozšíření programové nabídky Českého rozhlasu na této platformě. Vedle stávajících celoplošných a digitálních stanic ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, Radio Wave, Rádio Junior, ČRo D-dur, ČRo Jazz, Rádio DAB Praha a zahraničního vysílání ČRo Radio Prague International budou do distribuce zařazené i všechny ostatní regionální stanice.

Kromě DAB+ a internetu bude pro posluchače k dispozici další systém, ve kterém budou nabízené všechny stanice Českého rozhlasu. Všechny stanice budou šířené s nejmodernějším kódováním zvuku MPEG4-AAC-HE.

Satelitní distribuce rozhlasových programů slouží jak přímo posluchačům, kteří mohou DVB-S2 vysílání z pozice Astra 23.5st východně volně přijímat, tak i jako záloha distribuce pro pozemní vysílače VKV nebo pro další operátory, kteří přejímají tento signál do svých sítí. Proto je zařazení regionálních programů do této platformy další zkvalitnění a rozšíření služeb Českého rozhlasu jako provozovatele média veřejné služby.

Technické parametry satelitní distribuce Českého rozhlasu:

Satelit : Astra 23,5°E
Kmitočet (downlink) : 12 344 MHz, polarizace V
Norma : DVB-S2 / 8PSK, symb. rychlost : 29900, FEC : 2/3

Další informace o distribučních platformách jsou na webových stránkách Českého rozhlasu.

Spustit audio