Den otevřených dveří v Českém rozhlase a koncert v Riegrových sadech

Den otevřených dveří v Českém rozhlase
Den otevřených dveří v Českém rozhlase

Český rozhlas slaví v letošním roce 96 let od zahájení pravidelného vysílání. Oslavte toto výročí společně s námi a přijďte v sobotu 18. května 2019 na pražské Vinohrady. Narozeniny oslavíme Dnem otevřených dveří a bohatým hudebním a kulturním programem v Riegrových sadech.

Den otevřených dveří na Vinohradech

Nahlédnout do tajů rozhlasového řemesla, setkat se s oblíbenými moderátory a užít si bohatý doprovodný program pro rodiny. To vše opět nabídne Den otevřených dveří v Českém rozhlase, který se uskuteční v sobotu 18. května 2019.

Naposledy měli návštěvníci možnost nahlédnout do rozhlasové budovy na jaře loňského roku. Den otevřených dveří Českého rozhlasu začal úderem sobotní deváté hodiny ranní, kdy se první návštěvníci vydali na komentovanou prohlídku po rozhlasovém komplexu. Jejich kroky vedly studiovým domem, ve kterém největší vlnu zvědavosti vzbudila návštěva operativního pracoviště. Tam se posluchači od rozhlasových techniků dozvěděli nejrůznější zajímavosti z technického zákulisí a distribuce signálu, bez kterých by vysílání, tak jak je zná laická veřejnost, nebylo možné. Cesta návštěvníků dále pokračovala po vyznačené trase až do budovy Vinohradská 12, kterou lemoval doprovodný program jak stanic, tak i útvarů Českého rozhlasu.

Rezervace časových vstupenek na komentované prohlídky byly již ukončeny. Pro návštěvníky bez rezervací jsou však vyhrazeny prohlídky každou celou hodinu od 9:00 do 17:00 hodin.

Den s Českým rozhlasem v Riegrových sadech

Hudební a kulturní program, skvělé jídlo a zábava nejenom pro děti. Narozeninový den Českého rozhlasu bude pokračovat pestrým programem a koncerty v nedalekých Riegrových sadech. Na dvou hudebních scénách vystoupí například Aneta Langerová, Tata Bojs se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pokáč nebo Pískomil se vrací.

HLAVNÍ SCÉNA
Atletický stadion TJ Sokol Praha Královské Vinohrady

19.00 – 20.00 Aneta Langerová s kapelou
20.30 – 22.00 Tata Bojs a Symfonický orchestr Českého rozhlasu

MALÁ SCÉNA
příjezdová cesta k TJ Sokol Praha Královské Vinohrady

13.00 – 14.00 Rádio Junior
14.00 – 15.00 Pískomil se vrací
15.00 – 16.00 Rytmická oslava s Tokhim
16.00 – 17.00 Pokáč
17.00 – 18.00 Radio Wave - DJs pořadu Volej
18:00 – 19:00 Zuzana Fuksová a její DJ set

DALŠÍ PROGRAM

18:00 – 19:00 V.O.S.A. Theatre a představení Vysoké snění

Pro děti bude připravena rozhlasová bojovka a dětské kreativní dílny. O dětskou zábavu se také postará Rádio Junior se svým zábavným programem.

Vstup na koncerty v Riegrových sadech je zdarma.

Regina DAB Praha se zapojí do festivalu Open House Praha

O víkendu 18. a 19. května se veřejnosti otevře také karlínská budova Českého rozhlasu. Regina DAB Praha se zapojí do festivalu Open House Praha, který každý rok otevírá v rámci jednoho květnového víkendu zdarma pro veřejnost jinak běžně nepřístupné budovy a prostory.

Tobogan živě, poslech binaurální rozhlasové hry a koncerty. Známe program Dne otevřených dveří v Českém rozhlase

Den otevřených dveří v Českém rozhlase

Nahlédnout pod pokličku rozhlasové práce, zúčastnit se živého natáčení pořadu, poslechnout si předpremiéru rozhlasové hry nebo se nechat unést na tónech společných písní Tata Bojs se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Český rozhlas oslaví své 96. narozeniny Dnem otevřených dveří a koncerty v Riegrových sadech již tuto sobotu.

Regina DAB Praha sídlí v postsecesním klasicistním domě od architekta Josefa Sakaře, na plastické výzdobě se podíleli sochaři Antonín Štrunc a Otakar Rákosník. Komentované prohlídky návštěvníky provedou karlínským Národním domem, který byl postavený jako místo pro setkávání a kulturní vyžití místních občanů. Hned na první pohled budova zaujme svou impozantností a velkorysostí. Nacházely se tu zahradní restaurace s kavárnou, herna, kuželkářská síň, vinárna, zimní kulečník, sály s jevištěm i spolková místnost. Pamětní deska v suterénu připomíná, že se tu v roce 1921 konal ustavující sjezd Komunistické strany Československa.

Karlínská rozhlasová budova bude otevřená v sobotu i neděli od 10.00 do 18.00 hodin. Komentované prohlídky se budou konat každých 15 minut. Více informací o všech otevřených budovách najdete na www.openhousepraha.cz.