Připravuji a rediguji příspěvky do Velké publicistiky na Českém rozhlase Plus, což jsou především reportáže o zajímavých věcech kolem nás. A to z nejrůznějších oblastí, od vědy a techniky přes psychologii až třeba po školství.
K rozhlasu jsem se dostala už na Vysoké škole chemicko-technologické, kde jsem vysílala ve Studentském rozhlasovém studiu na kolejích Jižní Město. Díky revoluci se mi pak otevřela cesta i do Českého (přesněji tehdy ještě Československého) rozhlasu.
Začínala jsem jako produkční Studia 7, redaktorskou práci jsem po promoci začala ve zpravodajské směně a pak se dostala do sportovní redakce, kde jsem prožila nádherné čtyři roky plné zajímavých sportovních událostí (včetně našeho nejúspěšnějšího sportovního roku 1996). Po mateřské dovolené jsem přes deset let byla v Motožurnálu a teď se věnuje na Plusu vědě a technice.
Všechny články
-
Barvy a kompozice nestačí. Umělá inteligence skutečný obraz namalovat nedokáže
AI se může naučit pracovat jako člověk, diagnostikovat nemoci nebo třeba překládat, ale malovat obrazy jako malíř nedokáže. Potvrdil to experiment ostravských vědců.
-
Magazín Experiment: Je na obzoru český lék na Angelmanův syndrom? A jak se pečuje o Korunní komoru?
V čem spočívá model nového českého léku na Angelmanův syndrom? A co se děje v Korunní kapli, zatímco jsou vystavené korunovační klenoty? Poslechněte si Magazín Experiment.
-
Úklid po povodni: Pozor na infekci! Všechno nasákavé raději vyhoďte, na ruce je nejlepší anticovid
Na lidi vracející se do zatopených domovů může čekat neviditelné nebezpečí. Při odstraňování nánosů bahna a zničených věcí především myslete na své zdraví!
-
Česká cesta do vesmíru zprostředkuje 20 studentům zážitky ze stavu beztíže
Co je cílem projektu Česká cesta do vesmíru a kdo bude mít díky němu šanci vyzkoušet si stav beztíže?
-
Do střední Evropy proniká flebotom, příbuzný komára, jehož štípnutí může být i životu nebezpečné
Čeští vědci se podílejí na velkém evropském projektu, který zjišťuje, které druhy flebotomů jsou pro člověka nebezpečné. Vzniknout by měla i speciální aplikace.
-
Starověcí olympionici soutěžili úplně nazí, při všeboji hrozila i smrt, popisuje historik
Slovo olympiáda mělo ve starověku úplně jiný význam než dnes. A je vlastně i důvodem, proč jsou letní olympijské hry jednou za čtyři roky.
-
„Tohle umíme jenom my.“ Češi vymysleli způsob, jak z oceánského plastového recyklátu tisknout ve 3D
Ještě před rokem to byly PET lahve vyhozené do moře, teď je z nich zmenšená kopie Eiffelovy věže na Olympijském festivalu u jezera Most. Vyrobit ji umí jenom Češi.
-
Česká vlajka ve vesmíru. Úspěšný start evropské rakety Ariane 6 je dobrou vizitkou i pro Česko
Na nejmodernější generaci nosné rakety Evropské kosmické agentury se významně podílí také české firmy a vědci. Co všechno pro ni vyrobili Češi?
-
Magazín Experiment: Kdy poletí do vesmíru druhý Čech? A jak mohou houby pomoct v odsolování půdy?
Let druhého Čecha do vesmíru po téměř půl století začíná dostávat konkrétní obrysy. Provází jej velký zájem firem i vědců. Kdo jejich experimenty zaplatí?
-
Jak si doma vyrobit oblak? Stačí k tomu šest běžně dostupných věcí a trochu fyzikálních znalostí
Plují nám nad hlavami oblaky, nebo mraky? A uměli byste si doma vyrobit oblak? S obojím by vám mohl pomoci nový český Elektronický meteorologický slovník.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »