Připravuji a rediguji příspěvky do Velké publicistiky na Českém rozhlase Plus, což jsou především reportáže o zajímavých věcech kolem nás. A to z nejrůznějších oblastí, od vědy a techniky přes psychologii až třeba po školství.
K rozhlasu jsem se dostala už na Vysoké škole chemicko-technologické, kde jsem vysílala ve Studentském rozhlasovém studiu na kolejích Jižní Město. Díky revoluci se mi pak otevřela cesta i do Českého (přesněji tehdy ještě Československého) rozhlasu.
Začínala jsem jako produkční Studia 7, redaktorskou práci jsem po promoci začala ve zpravodajské směně a pak se dostala do sportovní redakce, kde jsem prožila nádherné čtyři roky plné zajímavých sportovních událostí (včetně našeho nejúspěšnějšího sportovního roku 1996). Po mateřské dovolené jsem přes deset let byla v Motožurnálu a teď se věnuje na Plusu vědě a technice.
Všechny články
-
Jak současnou pandemii zvládají děti?
Psycholog Václav Mertin prozradí, jak doléhá současná situace na děti, ale také to, jak důležité jsou v jejich životě důležité rituály nebo psychická pohoda rodičů.
-
O vzniku vědeckého městečka na jihovýchodě Prahy
Hostem je Věslav Michalik, starosta Dolních Břežan, zakladatel neziskové organizace STAR Research and Innovation Cluster, která chce vědecko-technologický klastr vytvořit.
-
Vakcína a lék proti covidu-19 v jednom. Čeští vědci úspěšně otestovali dvojitou protilátku
Švýcarští věci jako první na světě účinně spojili dva typy protilátek proti covidu-19 do jedné molekuly. To má chránit před nákazou i nemocí. Výsledek se testoval v Česku.
-
Lékařka: Nejčastější následek covidu je pocit, že se nemůžu donadechnout, nebo chybějící čich a chuť
Nepředvídatelnost průběhu covid-19 potvrzuje lékařka Ivana Kučerová: „Nejčastější je pocit, že se lidé nemohou donadechnout, jsou dušní. Někomu se čich, chuť vrací týdny.“
-
Potřebujete v době pandemie radu lékaře? Zkuste internetovou telemedicínu
V současné pandemii koronaviru řada lékařů a pacientů používá takzvanou telemedicínu, tedy komunikaci na dálku přes videokonferenci. Serverů je hned několik.
-
Úspěch českých genetiků. Mezinárodní konsorcium pro výzkum genů nově povede Radislav Sedláček
Předsedou konsorcia se stal Radislav Sedláček z Ústavu molekulární genetiky. Na pozici ho navrhli američtí kolegové a ocenili tak i práci Českého centra pro fenogenomiku.
-
Vyrobit vodu ze vzduchu nebo testovací automat na covid-19. Seznamte se s úspěchy českých vědců
Uplynulý rok bychom mohli nazvat rokem vědy. Ještě nikdy v historii se vědecké nápady nedočkaly tak rychle realizace jako v době koronavirové pandemie.
-
Přesný, rychlý a fungovat by mohl jako automat na kávu. Akademie věd vyvinula nový test na covid
Rychlostí se podobá antigenním testům, spolehlivostí metodě PCR. Velkou výhodou je, že by u testování nemusel být zdravotnický personál.
-
Proč se Nebojsa potřebuje bát? Jak přesně dělání smutky zahání? Odpoví pohádkový seriál
Věda a pohádky, jde to dohromady? Na to hledá odpověď vědecký seriál Plusu. Kolik vlasů je potřeba pro vyšplhání po princeznině kštici do věže? Co Nebojsu zbavilo strachu?
-
Pohádky ukrývají spoustu mouder a dobrých rad. Mají i vědecký základ?
Je věrná přítelkyně Popelky, sova Rozárka, opravdu tak moudrá? Jakým lékem Lotrando pomohl nemocné Zubejdě? Jsou sušené kobylky lepší než pečená husa?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »