Josef Kaňka
redaktor kulturního zpravodajství a asistent hlavní vedoucí DRDS
Co dělám v rozhlase: Přebíhám z patra do patra. Jednu část dne trávím v redakci kulturního zpravodajství, kde připravuji příspěvky o aktualitách a zajímavostech ze světa hudby nebo rozhovory s českými i zahraničními umělci. Ty jsou vždy k přečtení na zpravodajském serveru iROZHLAS. Slyšet mě nejčastěji můžete na Radiožurnálu a Plusu. Druhou část dne pak trávím s členy Dismanova rozhlasového dětského souboru, kde se coby asistent hlavní vedoucí Magdaleny Gracerové Chrzové věnuji přípravě podcastu Děti se ptají a dalších zvukových výstupů.
Před rozhlasem: Bylo mi 5 let. V první třídě jsem se totiž sám stal Dismančetem a od té doby jsem se z Vinohradské nehnul. Také doufám, že už brzy budu moct říct, že jsem před rozhlasem studoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Tu momentálně souběžně s prací v rozhlase stále zdolávám v rámci navazujícího magisterského programu. Na fakultě zároveň vedu seminář zaměřený na podcastovou tvorbu.
Co mě baví: Rád sportuji, čtu, cestuji se svými dvěma bratry, ždímám život s přáteli, směji se s kolegy, a když funguje páter noster, občas se jen tak projedu kolem dokola.
Co mě vždycky dostane: Když se mě někdo ptá, proč pořád nosím čepici. Pak si ji ale sundám a každý už naštěstí ví.
Z rozhlasové pavlače (aneb víte, co se o vás říká?): Když jsem v rádiu začínal pracovat, všichni si mě prý pamatovali jako toho kluka, co tahá po chodbách velkou maketu velblouda ve vozíku. To, že je to rekvizita z představení Dismanova souboru, jsem bohužel nikdy nikomu nestihl vysvětlit.
Všechny články
-
Svoboda slova? Dismančata debatovala s žurnalisty Karlem Hvížďalou a Sabinou Slonkovou
Živým speciálem podcastu Děti se ptají chtěla nejmladší česká redakce poděkovat za to, že rozhovory, divadla či rozhlasové pořady může vytvářet svobodně a bez obav.
-
Rádio Junior odstartovalo nový podcast Šikana. Jak jsou na tom české školy? A víte, jak se zachovat?
Na Rádiu Junior odstartovala podcastová série Šikana, která v pěti dílech popisuje skutečné příběhy, které se staly. Jaká je situace na českých školách?
-
Strašák ze školních, pracovních i digitálních skříní. Děti se ve svém podcastu ptají na šikanu
Malí redaktoři z Dismanova souboru se opět zeptali odborníků na to, co je a jejich vrstevníky skutečně zajímá.
-
Strašák ze školních, pracovních i digitálních skříní. Děti se ve svém podcastu ptají na šikanu
Jedním z hlavních květnových témat se pro Český rozhlas stala šikana. A na toto téma se odborníků zeptali i malí redaktoři z Dismanova souboru.
-
Kdo si hraje, nezlobí? Děti se ve vánočním podcastu ptají na hry a hračky
Ve vánočním díle svého podcastu Děti se ptají se malí reportéři rozhodli zaměřit na hry a hračky.
-
Jaký je život dětí ve válce? V podcastu Děti se ptají mluvili fotografka Klicperová a lékař Šebek
Redakce Dismanova souboru natočila 17. listopadu živý speciál svého podcastu. Hosty byly fotografka Lenka Klicperová a lékař Tomáš Šebek.
-
Rolling Stones vydávají po 18 letech nové album Hackney Diamond. Hostem na desce je i Paul McCartney
Jedna z nejuznávanějších kapel hudební historie dnes vydává svou 26. studiovou desku s názvem Hackney Diamonds.
-
Jak vypadá queer svět? Děti se ve svém podcastu ptají na život LGBTQ+ lidí
Co se skrývá za pěti písmeny a jedním +? Dismančata se rozhodla zpracovat náročné téma lidské identity, jejího vztahu k víře, fungování v kolektivu i každodennímu životu.
-
Na skok do rozhlasové historie. V Národním technickém muzeu začala výstava Sto let je jen začátek
Technika, která psala dějiny. I tak bychom mohli ve zkratce popsat novou výstavu, která je ode dneška přístupná v Národním technickém muzeu v Praze.
-
Technika, která psala dějiny. Národní technické muzeum přibližuje stoletou historii rozhlasu
V Národním technickém muzeu v Praze je přístupná expozice „Sto let je jen začátek“, která představuje velké události a příběhy rozhlasové historie pomocí zvukové techniky.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »