Co dělám v rozhlase:
Připravuju zprávy do živého vysílání.
Před rozhlasem:
Jsem dělala strašidlo na jednom zámku (mimo jiné, v rámci brigády). Jinak bylo studium žurnalistiky a afrických studií a taky předsevzetí, že nikdy nebudu pracovat v rádiu. A pak jsem se nechala přesvědčit, abych se přihlásila do programu rozhlasových elévů. A od té doby…
Co mě baví:
Povídat si s lidmi, cestovat, fotit, staré a opuštěné baráky a auta, spát pod stanem a pod širákem, číst beletrii a odborné či populárně naučné knihy o Africe.
Co mě nejvíc dostane:
Nejvíc a vždycky: Afrika, orchestrální filmová hudba, příroda, dobrá zmrzlina, zas a znovu moudra Járy Cimrmana a Foresta Gumpa, pohled na živého čmeláka.
Všechny články
-
Deštníkářské řemeslo ve Varšavě přežilo cara, války i komunismus. „Pak ale přišli Číňani...“
Prý je jednodušší rozbitou věc vyhodit než ji opravit. V deštníkové klinice v centru Varšavy si to nemyslí. Už skoro 140 let ji tam provozuje jedna rodina.
-
Zapiekanka je polský recept na horečku sobotní noci. Ochutnat ji můžete třeba v kaziměřské tržnici
Belgie dala pouliční gastronomii hranolky, Češi chlebíčky a Poláci přispěli zapiekankami – zapečenými obloženými bagetami. Někteří je milují, jiní je považují za odpad.
-
Škodovka s plachtami a česká vlajka nad Královcem. Jak vznikla česká námořní písnička v polštině?
Píseň Czeska Szanta na vlně virální kampaně Make Królewiec Czech Again pořádně poznal nejen polský internet. Před deseti lety ji složila polská kapela Poszukiwacze.
-
Zmizeli před 80 lety v koncentračních táborech, teď se jejich věci vrátily rodinám
Minulý týden si ve Varšavě díky práci dobrovolníků z projektu Stolen Memory převzali rodinné cennosti příbuzní 12 lidí zatčených a deportovaných po Varšavském povstání.
-
Westerplatte je symbolem odporu. Polské jednotky se tu v září 1939 hrdinně bránily německé přesile
Když Němci za svítání 1. září 1939 zaútočili na polské vojenské tranzitní skladiště v Gdaňsku, očekávali rychlou kořist. Narazili ale na zuřivý odpor a důmyslnou obranu.
-
Patnáct metrů za šest sekund. Polské zlaté lezkyni z Paříže věnovali v rodném Lublinu mural
Aleksandra „Ola“ Mirosławová je rychlostní lezkyně a v této disciplíně už nějaký čas překonává své vlastní světové rekordy. A tak jí v jejím rodném Lublinu věnovali mural.
-
80 let, 80 předmětů s příběhem. Kulaté výročí Varšavského povstání připomíná neobvyklá výstava
Pudřenka, co zachránila život, i dětská hračka, která ukrývala rozkazy. Muzeum Varšavského povstání vystavilo k 80. výročí bojů 80 předmětů povstalců i civilistů.
-
V útrobách ORP Sokół. V polské Gdyni kompletně zpřístupní vojenskou ponorku
Technici Muzea polského vojenského námořnictva v Gdyni připravují vysloužilou ponorku ORP Sokół na novou kariéru. Od podzimu bude sloužit jako průchozí exponát.
-
Odra je stoka, hrozí další přírodní katastrofa, obávají se polští dobrovolníci
Není normální, aby řeka protékala krásným prostředím, ale páchla jako stoka, říkají Dominik a Sasha. Odru sjíždějí na kajacích a měří kvalitu vody.
-
Nejstarší torpédoborec na světě kotví v Gdyni. Pod polskou vlajkou plul už za druhé světové války
Polský torpédoborec ORP Błyskawica se zapojil do bitvy o norský přístav Narvik nebo evakuace vojáku z Dunkerku. Dodnes je považovaný za perlu polského námořnictva.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »