Michaela Vondráčková

moderátoka a autorka pořadů

Moderuji odpolední vysílání, připravuji pořady Špalíček a  U muziky s Plzeňáky.

Podílím se také na přípravě pořadu Folklorní notování.

Můj první kontakt s Českým rozhlasem Plzeň se datuje rokem 1998, kdy jsem jako externí spolupracovnice začala připravovat drobné zpravodajské a kulturně-publicistické příspěvky a také překládala z francouzštiny. V roce 2002 jsem se stala hudební redaktorkou, později i moderátorkou dopoledních Koktejlů a víkendových Panoram. Slýchat jste mě mohli i na vlnách Českého rozhlasu 2-Praha, kde jsem připravovala pořad „Putování za folklorem“ a na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice v pořadu „Když se řekne folklor“. 

V současné době mě můžete pravidelně slýchat v pondělních "Špalíčcích lidových písní", coby moderátorku ve víkendovém vysílání a také v pořadech „U muziky s Plzeňáky“ – koncertech, které v našem velkém hudebním studiu připravujeme s lidovými muzikami jako veřejnou rozhlasovou nahrávku za účasti publika. Příležitostně moderuji i další folklorní pořady nebo přenosy folklorních festivalů. 

Co mne baví:

Baví mě setkávání se zajímavými a činorodými lidmi. Cestování, lidový tanec a lidová hudba, folklorní slavnosti všeho druhu. Ráda zpívám v Souboru písní a tanců Jiskra z Plzně, jsem ředitelkou Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF® Plzeň. Občas potrápím své tělo na hodinách aerobicu, v zimě se na horách snažím vyrovnat dcerkám na sjezdovce. 

Co mě přivedlo k mikrofonu?

Jako dítě dětská lidová muzika, kde jsem zpívala, později příležitostné moderování různých kulturních pořadů, také trocha zvědavosti i náhody. 

Co mě drží nad vodou?

Rodina, dcerky Anička s Adélkou, přátelé, káva, čokoláda, vědomí, že existují věci, které mají smysl...

Všechny články

Stránky