Na koncertě ke stým narozeninám rozhlasu vystoupí v Praze desítky hudebníků

26. duben 2023

Český rozhlas uspořádá v den 100. narozenin rozhlasu pro širokou veřejnost a posluchače koncert v Riegrových sadech. Posluchači se můžou těšit  na několikahodinový hudební maratón, na kterém vystoupí Mirai, Chinaski, Lenka Filipová nebo Aneta Langerová. Vůbec prvním interpretem v éteru na počátku druhého století existence rozhlasu se stane Marek Ztracený.

Na venkovním sportovišti v Riegrových sadech v Praze pobíhá pár sportovců. V polovině května tady ale bude mnohem rušněji. Na obrovském pódiu budou hrát a zpívat desítky hudebníku a to pro tisíce diváků, kteří přijdou oslavit 100 let rozhlasového vysílání u nás.

Oslavy 100 let rozhlasu začnou v Riegrových sadech ve čtvrtek 18. května po 18. hodině. Program uslyší živě i posluchači Radiožurnálu, Dvojky a regionálních stanic Českého rozhlasu.

„Jednak vstoupí kapela Bandjeez, která s Kateřinou Marií Tichou a Miraiem Navrátilem připomenou zpěváka Davida Stypku. Zahraje a zazpívá i Lenka Filipová. Symfonický orchestr Českého rozhlasu pak doprovodí Petra Maláska a sólisty. Mezi nimi bude například Dagmar Pecková, Aneta Langerová nebo Michal Kocáb,“ říká hudební dramaturg Radiožurnálu a také celého koncertu Petr Král.

Celý program bude rozdělený na několik bloků. Ve 20 hodin a 15 minut se pomyslně všichni diváci a posluchači přenesou do pražských Kbel, kde v ten okamžik - ve skautském stanu - začalo pravidelné rozhlasové vysílání u nás.

První interpretem na vlnách Českého rozhlasu bude Marek Ztracený. Po něm vystoupí kapely Mirai a Chinaski.

„Český rozhlas je náš věrný parťák na cestách. Přejeme mu hodně spokojených posluchačů a dalších minimálně sto let. Už ladíme playlist písní, které na koncertu zahrajeme. Budou to určitě naše největší hity,“ doplňuje ke koncertu frontman Chinaski Michal Malátný.

Celý koncert bude zdarma. Podle dramaturga Petra Krále intepreti s nabídkou vystoupit na oslavě tak významného výročí neváhali.

„Velice rádi kývli a rádi příjdou rozhlasu zahrát. Chystáme i několik dalších překvapení - hudebních i nehudebních. Ale o těch bych ještě nemluvil,“ uzavírá Král.

Oslavy 100 let rozhlasu začnou v Riegrových sadech ve čtvrtek 18. května po 18. hodině. Program uslyší živě i posluchači Radiožurnálu, Dvojky a regionálních stanic Českého rozhlasu.

Osobní záštitu nad koncertem ke 100. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na našem území převzala starostka Městské části Prahy 2 Ing. Alexandra Udženija.

Spustit audio