Na Radiotéce Českého rozhlasu našlo svou oblíbenou audioknihu nebo hudební snímek už přes 13 tisíc lidí

11. červen 2014

Nový internetový obchod Českého rozhlasu Radioteka.cz už zaznamenal za první tři týdny svého provozu (otevřen byl 15. 5. 2014) přes 13 tisíc objednávek. Nabízí online audioknihy, rozhlasové hry, krimi, dokumenty, pohádky a hudbu. Mezi nejoblíbenější tituly patří audiokniha „Italské prázdniny“ od Jana Wericha.

V prvních dnech provozu eShopu bylo navíc možné získat vybraný obsah zdarma – třeba Osudy dobrého vojáka Švejka v podání Jana Pivce. A právě tuto audioknihu lidé zadarmo nejvíce stahovali.

„Velmi nás těší zájem o nový eShop Českého rozhlasu Radioteka.cz. Už na začátku jsme slíbili, že nabídku budeme trvale rozšiřovat a obohacovat. Od jeho spuštění jsme přidali přes 50 alb. Radioteka.cz tak v tuto chvílí dohromady nabízí skoro 300 alb mluveného slova a hudby,“ říká jeden z dramaturgů eShopu Robert Tamchyna a dodává, že největší zájem je o kategorii „Mluvené slovo/Česká literatura“.

Radioteka.cz nabízí nejenom oblíbené a osvědčené rozhlasové pořady, ale i dosud nezveřejněné nahrávky s nově upraveným zvukem, rozdílné verze jedné předlohy natočené v průběhu let různými tvůrčími týmy nebo tituly, které vydává poprvé v nezkrácené podobě, např. detektivní seriál A.C.Doyla – Pes Baskervillský. Uživatelé se také mohou těšit na řadu jmen z historie rozhlasového herectví: Jiřího Adamíru, Eduarda Cupáka, Jaroslava Marvana, Danu Medřickou a další.
Nabídka hudebních titulů pak těží především z produkce vlastních těles - Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Tanečního a Jazzového orchestru, rozhlasového Big Bandu, ale i Pěveckého sboru nebo BROLNu.

Ke stažení jsou celá alba, ale i jednotlivé skladby různých žánrů od jazzu přes muzikál, dechovku, až po symfonickou a komorní hudbu od baroka po soudobou hudbu.

Novinky i vybrané tituly z archivu si zákazníci mohou stáhnout do svých počítačů, tabletů a mobilů nebo si je tradičně koupit na pevném nosiči (CD, DVD, knihy a dokonce noty). Počítá se s vývojem speciálního prostředí pro Android a iOS. Samozřejmým standardem je možnost poslechu delších ukázek zdarma.

Heslem Radiotéky Českého rozhlasu je „… a svět uslyšíte jinak“. Propagační video spot z dílny Českého rozhlasu naleznete na YouTube Českého rozhlasu na následujícím odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=-SHH97_e4dg&list=UUtiVvnCqHn9AtUhUrI1lFLQ.

Více informací pak na www.radioteka.cz.

Spustit audio