Natálie Flajžíková
Vytvářím zprávy a natáčím reportáže pro potřeby rozhlasového zpravodajství.
Co v rozhlase dělám:
Vytvářím reportáže, zprávy, připravuji rozhovory a živé vstupy. Zkrátka vše, co k práci novináře patří. Nebo by se dalo také říct, že naslouchám, přemýšlím, píšu a občas toho i hodně namluvím. Mojí oblastí je Ostravsko a tématem zdravotnictví.
Jak jsem se k této práci dostala:
Chtěla jsem změnu. Poznat, jaká specifika má novinařina jinde a hlavně se přiučit něco nového. Oboje se mi do puntíku splnilo.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Nejraději přináším příběhy s přesahem a sílou oslovit všechny, kdo je uslyší. A pak mě nesmírně baví přicházet věcem na kloub, dostávat odpovědi na dlouho nezodpovězené otázky a nebo, jak se říká, nahlížet věcem pod pokličku.
Dosavadní kariéra:
Před rozhlasem 4 pěkné roky ve zpravodajství České televize, ještě předtím výhradně kulturní redaktor jednoho místního časopisu. Kromě psaní jsem si v mezičase vyzkoušela i moderování literárního čtení a dalších pěkných setkání.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Miluju mentolovou čokoládu, jsem fanoušek knih Ingeborg Bachmannové a Virginie Woolfové, psychohygienu praktikuju běháním a nebo plaváním. Nikdy neodmítnu pozvání na pivo a v zásadě tulím každé zvíře, které potkám, i když si to jeho majitel nepřeje.
Telefon: 221 555 707
E-mail: natalie.flajzikova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Krajský soud v Ostravě definitivně osvobodil dvě ošetřovatelky z Domova Slunečnice
Krajský soud potvrdil verdikt Okresního soudu z ledna tohoto roku. Dvě ženy původně čelily žalobě z týrání a neuctivého zacházení s klienty domova.
-
Ve vítkovické nemocnici funguje nová ambulance na léčbu migrén a bolestí hlavy
Kromě léků tam pacientům s velkými bolestmi hlavy nabízí třeba biologickou léčbu nebo aplikaci botulotoxinu. O vyšetření je tak velký zájem, že rozšíří ordinační hodiny.
-
Od tragické střelby v ostravské fakultní nemocnici uplynulo pět let
Útočník tehdy začal bez varování střílet na pacienty traumatologické ambulance. Čtyři lidé zemřeli na místě, další tři pak na následky poranění.
-
Na opravu historických varhan z ostravského Kristova kostela vznikla veřejná sbírka
Památkově chráněný hudební nástroj pochází z rukou krnovských varhanářů, bratří Riegerů. Léta užívání se už ale na nástroji projevují. Třeba poruchami zvuku.
-
Ostrava bude příští rok hospodařit s rozpočtem 14,476 mld Kč, nižším než letos
Ostrava oproti loňsku navýšila třeba dotace pro městské obvody. Další finance půjdou třeba do rekonstrukce Domova Korýtko nebo oprav bazénové haly Vodní svět v centru.
-
Výročí 17. listopadu si už v pátek připomněly stovky studentů ostravských gymnázií
Už v pátek si studenti pěti ostravských gymnázií připomněli Den boje za svobodu a demokracii. Oslavu 17. listopadu ale pojali netypicky a sehráli několik scén z historie.
-
Desítky lidí si v Ostravě připomněly Den válečných veteránů
Ostravané si na počest padlých vojáků připnuli vlčí máky. Papírové květiny zdobí klopy kabátů vždy 11. listopadu. V ten den před 106. lety skončila první světová válka.
-
Podzemní dům ostravského stavaře je jednou z deseti nejlepších staveb sociálního bydlení světa
Dřevěná stavba schovaná pod zemí tak trochu připomíná hobití domek z románů J. R. R. Tolkiena. Obydlí je úsporné na energie a odolné vůči přírodním katastrofám.
-
Speciální kurz první pomoci dostanou v ostravské městské nemocnici všichni noví rodiče
Páry se na bezplatném školení naučí, jak resuscitovat novorozené dítě. I když jsou zástavy dechu u malých dětí vzácné, podle lékařů je školení první pomoci velkou výhodou.
-
V těšínské nemocnici zkoušejí nového terapeuta – poníka Sofii
Dlouhodobě nemocní si Sofii mohli pohladit a zkusit nakrmit. Pro pacienty s omezenou hybností je krmení živého zvířete velkou motivací. Navíc jim Sofie zlepšila náladu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »