Nový středovlnný vysílač umožňuje celodenní poslech Českého rozhlasu Plus v jižních Čechách

3. červen 2016

Od pondělí 6. června zajišťuje nový středovlnný vysílač obyvatelům jižních Čech lepší poslech stanice Plus. Vysílač České Budějovice – Husova kolonie byl spuštěn na frekvenci 1071 kHz s výkonem 5 kW ERP. V oblasti jižních Čech tak byla VKV FM síť stanice Plus doplněna o vysílač, který díky svému výkonu umožňuje větší dosah signálu i lepší pokrytí.

„Spuštění nového středovlnného vysílače významným způsobem zlepšilo možnosti příjmu naší stanice mluveného slova v oblasti jižních Čech. Český rozhlas tak pokračuje ve svém úsilí o rozšíření pokrytí této stanice i vysílači SV tam, kde není možné další volné kmitočty v pásmu VKV/FM získat,“ uvedl ředitel Techniky ČRo Karel Zýka.

Na základě individuálního oprávnění, které vydal Český telekomunikační úřad, byl nový vysílač spuštěn 6. června v 8.00 hodin. Obyvatelé jižních Čech mohou celodenně přijímat tento nový vysílač na přijímačích pro SV na kmitočtu 1071 kHz. Podrobné informace o tom, jak si naladit stanice Českého rozhlasu, jsou k dispozici na webových stránkách ČRo rozhlas.cz/vysilace/portal.

Celoplošná stanice Plus začala vysílat 1. března 2013, od 2. listopadu 2015 je dostupná 24 hodin denně v pásmu VKV. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse a interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických, ekonomických či kulturních. Český rozhlas Plus je také informačním kanálem pro témata z oblasti vědy a techniky nebo historie.

Spustit audio