Novým šéfredaktorem Vltavy bude Petr Fischer

21. září 2016

Novým šéfredaktorem stanice Českého rozhlasu Vltava se stane Petr Fischer. Zkušený novinář, scénárista a moderátor se vedení kulturní stanice ujme od 1. prosince 2016. Petr Fischer v minulosti působil v Lidových novinách, české redakci BBC, Hospodářských novinách či České televizi.

„ČRo Vltava je důležitou součástí programu Českého rozhlasu jako média veřejné služby. Věřím, že Petr Fischer přispěje k tomu, aby se Vltava profilovala jako moderní stanice artového typu a aby nadále přinášela posluchačům kvalitní kulturní publicistiku, literárně-dramatickou i hudební tvorbu,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

Jmenování Petra Fischera šéfredaktorem stanice Vltava dnes vzala na svém zasedání na vědomí Rada Českého rozhlasu.

Petr Fischer (1969) vystudoval filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v deníku Lidové noviny, kde se v roce 2001 stal hlavním komentátorem. Od roku 2003 působil v české redakci BBC. Tři roky vedl kulturní rubriku Hospodářských novin, tři roky kulturní rubriku ČT. Naposledy byl analytikem názorové rubriky Hospodářských novin. V České televizi moderoval pořady Před půlnocí a Kulturama. V současnosti má v České televizi vlastní pořad Konfrontace Petr Fischera. Za svou novinářskou činnost byl oceněn Cenou Rudolfa Medka (2010) a Cenou Ferdinanda Peroutky (2012).

Spustit audio