Paříž 2014: Začíná už v sobotu!

30. září 2014

Už tuto sobotu 4. října se široké veřejnosti otevřou brány pařížského výstaviště, kde se koná jeden z největších autosalónů v Evropě. Automobiloví fanoušci se mohou opět těšit na světové premiéry, koncepty a studie.

Autosalón se koná od soboty 4. října do neděle 19. října. Otevřeno je od 10 do 20 hodin, ve čtvrtek a v pátek se zavírá až s desátou hodinou večer.

Brány pařížského autosalónu najdete na adrese:

PARIS EXPO
Porte de Versailles
75015 PARIS
FRANCE

Jednodenní vstupné pro dospělé návštěvníky je 14 eur, pokud je vám od 10 do 25 let, zaplatíte 8 euro. Děti do 10 let mají vstup zdarma a skupiny čítající 15 a více lidí platí 12 eur za osobu. Vstupenku si můžete zakoupit on-line prostřednictvím internetových stránek autosalónu.

Jak se na pařížský autosalón dostanete?

Z Prahy až do Paříže pojedete stále po dálnici: Z Prahy po plzeňské dálnici D5 na hraniční přechod Rozvadov, kde se napojíte na dálnici A6. Ta vás přes Nürnberg, Heilbron, Mannheim a Saarbrücken provede celým Německem až na francouzské hranice. Tady se napojíte na dálnici A4, která vás přes Metz a Reims dovede až do Paříže.

Pokud chcete jet autem až na místo, tak v případě, že přijíždíte po zmíněné dálnici A4, se musíte vydat na jižní okruh (périphérique Sud) a následně sjet směrem na Porte de Versailles, Porte de la Plaine nebo Porte de Sèvres.

Potřebujete však v Paříži zaparkovat, což není zrovna levné. Pomoci vám může přehled parkovišť přímo v okolí výstaviště a přehled odstavných parkovišť v malé vzdálenosti od

Plán parkovišť kolem pařížského výstaviště

Na pařížském Expu budou i naši dva reportéři Jan Říha a Petr Jansa, kteří budou přinášet aktuální informace. Poslouchejte je na vlnách Radiožurnálu, fotky prohlížejte a články čtěte na našem webu.

Spustit audio