Peter Duhan zvolen generálním ředitelem Českého rozhlasu

28. červenec 2011

Na zasedání ve čtvrtek 28. července 2011 zvolila Rada Českého rozhlasu generálním ředitelem této instituce Petera Duhana.

Peter Duhan se ujímá funkce poté, co od února 2010 působil ve funkci prozatímního ředitele Českého rozhlasu. Rozhlas tak má v polovině roku 2011 kompletní Radu, kterou dovolili poslanci letos na jaře, a jmenovaného generálního ředitele. Druzí dva kandidáti, kteří prošli předvýběrem Rady ČRo, byla ředitelka zpravodajských stanic Hana Hikelová a bývalý ředitel rádia Černá Hora Petr Matoulek.

Peter Duhan při svém vystoupení před Radou Českého rozhlasu konkretizoval své představy o změnách ve vedení veřejnoprávního rozhlasu. V čele instituce by kromě generálního ředitele měli stát tři náměstci – jeden pro oblast programu a vysílání, druhý pro správu a finance a třetí pro oblast strategického rozvoje. Všichni vedoucí pracovníci by měli disponovat jasně definovanými pravomocemi a také příslušnou odpovědností. Jejich podřízenými by se nově mělo stát devět ředitelů jednotlivých divizí.

Mgr. art. Peter Duhan se narodil 11. listopadu 1946 v Bratislavě, vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, obor filmová a televizní scenáristika. Po krátkém působení v Československém rozhlase v Bratislavě přešel do Československé televize, kde pracoval jako redaktor a dramaturg zábavy.

Po roce 1989 se stal šéfredaktorem deníku Verejnosť a v letech 1991 – 1992 vykonával funkci ústředního ředitele Československého rozhlasu. Poté přešel do komerčního sektoru, kde působil jako programový ředitel společnosti Kabel Plus a jako ředitel vydavatelství N-Press.

Od roku 2000 spolupracoval se stanicí ČRo 6 – Rádio Svobodná Evropa a v roce 2007 se stal jejím ředitelem. Od roku 2009 působil jako programový ředitel Českého rozhlasu a v únoru 2010 byl jmenován do funkce prozatímního ředitele ČRo.

Spustit audio
autor: Oddělení komunikace