Pořadí účasti kandidujících subjektů v jednotlivých pořadech předvolebního vysílání Českého rozhlasu

Volby, volební urna, ilustrační foto
Volby, volební urna, ilustrační foto

Za účasti notáře bylo vylosováno pořadí zástupců kandidujících subjektů do jednotlivých pořadů předvolebního vysílání Českého rozhlasu v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu 2019. Losování proběhlo 12. dubna 2019 v Galerii Vinohradská 12.

Volební spoty

Český rozhlas poskytne v souladu se zákonem prostor pro vysílání volebních spotů všem kandidujícím politickým stranám, hnutím a koalicím do Evropského parlamentu 2019.

Český rozhlas bude volební spoty vysílat v době od 8. do 22. května 2019 na svých celoplošných stanicích Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Dvojka, Český rozhlas Vltava a v síti regionálních stanic.

Rozložení volebních spotů ve vysílání Českého rozhlasu určují mediaplány.

Kompletní informace o předvolebním vysílání Českého rozhlasu naleznete zde.

Předvolební debaty

Debaty s kandidujícími politickými stranami, hnutími a koalicemi budou vysílány v období od 13. května do 17. května 2019 na stanicích Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus vždy od 15 hodin.

Volební vizitky

Kandidáti do Evropského parlamentu dostanou prostor ve vysílání Českého rozhlasu prostřednictvím tzv. Vizitek. Vizitky se budou vysílat v síti regionálních stanic Českého rozhlasu v odpoledním bloku od 14 do 16 hodin.

Výsledky losování ověřené notářem naleznete v přiložených dokumentech.