Program

Čím se zabývá oddělení Programu a vysílání v Českém rozhlase?

Do tohoto centra patří především lidé, které znáte z vysílání celoplošných a speciálních stanic Českého rozhlasu – redaktoři, moderátoři, hlasatelé nebo zprávaři. A pak také ti, které sice neuslyšíte, ale bez nichž by se žádná stanice neobešla – zvukoví technici, hudební a slovesní dramaturgové, produkční, editoři.

Společně připravují programy na míru jednotlivým stanicím podle jejich specifického zaměření. Daří se jim to hlavně proto, že se většinou dokonale sžili se „svou“ stanicí a rozhlasová práce pro ně už dávno není jenom zaměstnání.

Stanice

Dvojka
Je rodinnou stanicí snaží se nabízet každému to, co ho ve vysílání zajímá. Věnujeme se žánrům, které může rozvíjet pouze rozhlas veřejné služby, jde například o dokument, reportáž, četbu, hry pro děti i pro dospělé, pohádky, zábavu.

Radio Wave
Je stanicí především pro mladě smýšlející populaci. Zajímá se o aktuální kulturní i společenské dění a nabízí posluchačům podněty pro cestu vedoucí od stereotypu středního proudu. Oslovuje vás hudbou napříč nemainstreamovými žánry a sdílí s vámi zájem o aktuální hudební dění.

Rádio Junior
Je speciální digitální stanicí pro děti a mládež, která zajišťuje vysílání s českými i zahraničními hity, živými vstupy, rozhovory s hosty, čtením na pokračování a soutěžemi. Nabízí pohádky, hry, básničky, poklady z rozhlasového archivu i novou tvorbu.

Vltava
Kulturní stanice, která se zabývá kulturou v nejširším slova smyslu; vysílá, natáčí a pořádá koncerty klasické a jazzové hudby, v jejím rámci jsou vysílány rozhlasové hry, dokumenty a četby. Informuje o všem, co se v Česku v kultuře děje.

Jazz
Vysílá zejména pro náročné zájemce o jazzovou hudbu s vyhraněným vkusem a přináší posluchačům aktuální zpravodajství ze světa jazzu.

D-Dur
Český rozhlas D-dur vysílá 24 hodin denně klasickou hudbu od renesance až po současnou tvorbu 21. století.

Radio Prague International
Zprávy, politika, ekonomika, cestování, kultura. Informace o České republice pro zahraniční posluchače a uživatele našeho webu v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině.