Ředitelem stanic Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín byl jmenován Josef Podstata

28. červen 2023

Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání na základě návrhu generálního ředitele Reného Zavorala jmenovala s účinností od 1. července 2023 novým ředitelem regionálních stanic Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín Josefa Podstatu, stávajícího ředitele ČRo Olomouc a ČRo Ostrava. Podstata tak nově povede všechna moravská regionální studia Českého rozhlasu.

„Josef Podstata během téměř desetiletého působení v Českém rozhlase prokázal své mimořádné manažerské zkušenosti. Věřím, že je nyní zúročí i na postu ředitele ČRo Brno a ČRo Zlín. Očekávám od něj udržení dosavadní silné pozice ČRo Brno, která je dlouhodobě nejposlouchanější regionální stanicí Českého rozhlasu. Jeho úkolem také bude nadále rozvíjet program regionální stanice ČRo Zlín,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Josef Podstata bude nadále řídit i regionální studia ČRo v Ostravě a Olomouci. Na postu ředitele ČRo Brno a ČRo Zlín vystřídá Hanu Ondryášovou, která na tuto pozici rezignovala k 31. březnu 2023.

MUDr. Mgr. Josef Podstata vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a také obor Management a ekonomika na stejné univerzitě. Profesní zkušenosti v médiích získal na manažerských pozicích v komerčních stanicích Radio Hity a Radio Sprint nebo v soukromém vydavatelství Moravskoslezský den, a. s., Ostrava, kde byl mj. zodpovědný za budování nových redakcí na jižní Moravě a Vysočině. V letech 2005 – 2009 působil jako ředitel regionu Morava a marketingu ve vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS, a. s. Před nástupem do Českého rozhlasu pracoval v letech 2009 – 2013 jako ředitel Moravského divadla Olomouc.
Od 1. října 2013 Josef Podstata zastává post ředitele regionálních studií Český rozhlas Olomouc a Český rozhlas Ostrava. Je předsedou čestné festivalové rady Prix Bohemia Radio. Je certifikovaným koučem a věnuje se i lektorské činnosti na katedře žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci.