Rozhlasová soutěž Concerto Bohemia 2020 zná vítěze

17. únor 2020

Porotci Národní rozhlasové soutěže pro mladé hudebníky Concerto Bohemia 2020 vybrali z dvanácti přihlášených těles sedm nejlepších. Vítězné soubory a orchestry natočí ve spolupráci s hudebním režisérem a mistrem zvuku profesionální nahrávku ve studiích Českého rozhlasu. Společně také vystoupí na Koncertu vítězů, který se bude konat v pátek 24. dubna 2020 v paláci Žofín.

Odborná porota ve složení Markéta Tomková Janáčková, Dana Syrová, Magdalena Saláková, Jan Kučera a Miloslav Tengler určila na svém zasedání ve středu 12. února 2020 vítěze 29. ročníku Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky Concerto Bohemia 2020. „Mnohé projevy byly velice muzikální - i přes technické nepřesnosti dokázaly na posluchače opravdu přenést radost a dobrý pocit z muzicírování,“ uvedla pedagožka Pražské konzervatoře Magdalena Saláková.

Režisérka Českého rozhlasu Markéta Tomková Janáčková ve svém hodnocení vyzdvihla práci pedagogů: „Vítězové měli pěkné, vypracované výkony, je slyšet dobrá práce pedagogů a zájem dětí. Překvapivé byly i sólové výkony“.

Vítězné soubory soutěže Concerto Bohemia 2020

Soubory a orchestry věkového průměru do 14 let
Smyčcový orchestr ZUŠ Karla Malicha – vítěz kategorie
Dechový orchestr ZUŠ Přelouč

Soubory a orchestry věkového průměru od 14 do 17 let
Flétnium Nová Paka – vítěz kategorie
ZUŠ Bystřice pod Perštejnem
Schizzo Band ZUŠ Litoměřice
Kytarový soubor ZUŠ Český Krumlov

Soubory a orchestry věkového průměru od 17 do 20 let
Tremolo – vítěz kategorie

Vítězové jednotlivých kategorií získávají finanční odměnu ve výši deseti tisíc korun.

Kompletní výsledky jsou k dispozici v přiložené Výsledkové listině Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů Concerto Bohemia 2020.

Spustit audio