Šárka Rusnáková
Natáčím o zajímavých místech a se zajímavými lidmi v Pardubickém kraji.
Věk: ročník 1975
Proč jste si vybral práci právě v rozhlase? Do rádia mě přivedla nakonec šťastná náhoda, tedy skutečnost, že, když jsem ukončila studia, nenašlo se v mém rodném kraji místo pro píšícího novináře, ale otvíralo se nové rádio. Zkusila jsem udělat hlasové zkoušky a tam jsem zjistila, že mikrofonu je můj hlas příjemný. Z komerčního rádia pak nebylo daleko do toho veřejnoprávního, tedy do rozhlasu, který se mi stal brzy velkou láskou. A i když jsem se od něj poté na několik let vzdálila, věděla jsem, že se tam určitě chci jednou zase vrátit.
Dosavadní kariéra: Soukromá rádia jen na chvíli, pak na více let Český rozhlas Olomouc, v Praze např. Česká televize a lifestylová média a v Pardubicích pak dva splněné sny - mateřství a návrat do rozhlasu.
Zájmy a záliby: Literatura, poezie, příběhy s dobrým koncem, české filmy 30.a 40. let, kočky, výlety ve smyslu, že i cesta je cíl, staré domy a tajemné zahrady, rodinné konstelace, lidé s dobrým srdcem a životním elánem a nejvíc samozřejmě moje rodina.
Všechny články
-
Mou inspirací je Tomáš Baťa, říká majitel chráněné dílny
Leoš Jiřele chtěl být původně profesionálním sportovcem. V době jeho studií ale jeho otec založil chráněnou dílnu, kterou už tři roky na to vedl on sám.
-
Po stopách pověstí z Králík: O tajemných světýlkách i duchu zlého hraběte
Zvlněná, zádumčivá krajina z jedné strany Orlických hor a z druhé Králického Sněžníku. Králíky jsou místem jako stvořeným pro příběhy vyprávěné za dlouhých zimních večerů.
-
Tajemné postavy na kostele a další záhady Klášterce nad Orlicí
Jméno získal díky středověkému klášteru a řece, která jím protéká. Klášterec nad Orlicí má historii plnou záhad a tajemství, která souvisí s bývalým klášterem.
-
Cyril Luhan ml. pečuje o odkaz svého otce architekta
Stovky domů postavil v Chrudimi známý prvorepublikový architekt a stavitel Cyril Luhan. Teď ho znovu objevují místní i odborníci. Velkou zásluhu má na tom také jeho syn.
-
Zapomenuté osobnosti Pardubického kraje
Ve své době bývaly známými, slavnými a oslavovanými, dnes se na některé z nich zapomnělo. Připomeňme významné osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie kraje.
-
Zámeček, tajné chodby i hluboké lesy mají v Lukavici u Chrudimi
Typickou hornickou obcí byla Lukavice na Chrudimsku do počátku 20. století. Po těžbě pyritu a slavné chemické továrně tam zůstal zámeček a neproniknutelné podzemní chodby.
-
Detektivky, historie i sci-fi. Poznejte spisovatele z východních Čech
Úspěšní autoři detektivních příběhů, rodinných ság, psychologických, historických nebo sci-fi románů. Narodili se na východě Čech. A to se mnohdy promítá do jejich děl.
-
Drážní zaměstnanec se tak zamiloval do vlaků, až vytvořil vlastní železniční muzeum
Unikátní soukromé muzeum železnice založil v Radimi na Chrudimsku Eduard Kapitola. Dlouholetý drážní zaměstnanec a nadšenec zachránil obrovské množství vybavení.
-
Autobiografická četba na pokračování - Klára Gočárová: Učitelčin snář aneb život na z(n)ámku
Připravili jsme pro vás pětidílnou četbu na pokračování z knihy Kláry Gočárové: Učitelčin snář aneb život na z(n)ámku v rozhlasové úpravě Šárky Rusnákové.
-
V Žumberku mají slunečný vrch a podle legendy i poklad v podzemí
Od středověku tam stával mohutný hrad, dnes je z něj romantická zřícenina. Žumberk nepatří mezi velké obce, ale překvapí množstvím kulturních a technických památek.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »