Tereza Rašová

Redaktorka

Redaktorka Rádia Junior

Co všechno v Českém rozhlase děláš?

Pro Rádio Junior natáčím reportáže, připravuji podklady pro moderátory, domlouvám hosty do vysílání, píšu články na web a vybírám pohádky, které budeme vysílat. Starám se o náš instagramový účet a taky pro vás vymýšlím podcast Síťovka, kde lovím zajímavé perličky z moře sociálních sítí.

Než jsem šla na rodičovskou dovolenou, byla jsem Rašová Terka ušní trenérka – připravovala jsem pro děti zvukové hádanky, moderovala jsem Klub Rádia Junior, odpolední vysílání, pořad Školu hitů, kam jsem si zvala slavné zpěváky, a taky jsem vystupovala na různých akcích pro děti.

Co děláš, když zrovna nejsi v Rádiu?

Jsem se svými dětmi Toníčkem a Aničkou.  Taky ráda chodím do sauny, cvičím jógu, zpívám, něco tvořím, vyrážím na výlety a zkouším nové věci. Vždycky mě moc potěší, když se sejdu s někým, koho mám ráda.

Věříš na zázraky?

Určitě. Už se mi několikrát stalo, že se mi splnilo něco, co jsem si moc přála. Často ale nestačí si jen přát. Je potřeba taky pro to něco udělat.

Jaké je tvoje nejoblíbenější jídlo?

Mám ráda ovocné knedlíky, palačinky, škubánky s mákem nebo povidlové taštičky se strouhankou od mojí maminky. A pak taky svíčkovou, burger s hranolkami, nudle s krevetami, maki s avokádem, dýňovou polévku... mňam.

Asi bych měla spíš odpovědět, jaké jídlo ráda nemám. A to jsou jednoznačně vinné klobásy. (Klobásy snad prominou.)

Zahrála sis někdy ve filmu?

Ve filmu ne, ale v TV seriálu Vraždy v kruhu. Hrála jsem tam moderátorku v rádiu a při natáčení jsem se setkala třeba s Ivanem Trojanem, Simonou Stašovou nebo Hankou Vagnerovou. Byl to pro mě splněný sen a úžasný zážitek.

Kterou pohádkovou postavu máš nejradši?

Mám moc ráda strašidlo Doudlo, jelikož pohádky o něm napsal můj děda Miroslav Krejča. Je to strašidlo, které neumí říkat b, a tak straší pu, pu, pu. Nebo později radši dlo, dlo, dlo. Můžete se za ním vypravit ke studánce do lesa Svákova v Soběslavi, třeba ho tam potkáte. Děda napsal ještě pohádky Putování vodníků od rybníka k rybníku, které jsou o vodnících Stulíku a Blatouškovi. K nim mám taky zvláštní citový vztah. Oboje můžete slyšet jako Hajaju ve vysílání Českého rozhlasu. Další moje oblíbená postava je jednoznačně Pipi Dlouhá punčocha.

Jaká je tvoje oblíbená barva?

Tyrkysová a pak všechny ostatní.

Všechny články

Stránky