Tereza Stýblová
Moderuji na Dvojce Kávu o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou.
Životní motto:
„Buď chytrá, blbejch je dost.“ (Jan Werich)
Co dělám v rozhlase:
Moderuji pořady Káva o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou. Když už během vysílání cítíte, že „to“ tam je, že „to“ funguje, je to ta největší porce energie, kterou kromě silné dobré kávy může člověk za mikrofonem dostat.
Před rozhlasem:
Nejdřív nevědomky, a později už vědomě, jsem se chystala k rozhlasovému mikrofonu. Vždycky jsem milovala slovo. Nevím, jak to popsat, ale odmalinka jsem moc ráda poslouchala „dospěláky“, jak spolu mluví. Nevadilo mi, že jim nerozumím, stačilo mi nechat se unášet proudem lidské řeči, barvou hlasu… To mi zůstalo dodnes, často se zaposlouchám do cizích hovorů. Nebojte se, nechci vyzvídat, jen je mi to příjemné, a třeba ve vlaku mě to spolehlivě ukolébá ke spánku. Když jsem se tedy po studiích žurnalistiky, češtiny a angličtiny nestala ani spisovatelkou, ani učitelkou, ani herečkou, jak jsem v dospívání toužila, stala jsem se moderátorkou. A jsem šťastná.
Co mě baví:
Baví mě má práce. Je to skvělé, když je pro vás vaše práce zároveň tím největším „koněm“. K mikrofonu navíc občas přidám ještě kamery České televize v pořadu Sama doma. Ovšem sama doma s malým „s“ nejsem téměř nikdy. Mám dvě úžasné dcery, dvojčátka Sáru a Ester, a manžela, a s těmi je mi nejlépe ze všech.
Všechny články
-
Radoslav Brzobohatý. Přežil třikrát svoji smrt během 24 hodin
Životně nebezpečné okamžiky předpověděl českému herci Radoslavu Brzobohatému, který se narodil 13. září 1932 režisér Vojtěch Jasný.
-
Ferdinand Maxmilián Brokoff. Osamělý génius, který změnil tvář Prahy
Nejslavnějším dílem Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa je soubor devíti sousoší na Karlově mostě. Přestože se dožil jen 42 let, zanechal po sobě úctyhodný odkaz.
-
Stehnonožka ke svačině. Čeština je školní předmět snů
Mistr českého jazyka Karel Čapek napsal, že „řeč je sama duše a kultura národa“. Obnovení výuky na všech pražských školách odhlasovalo zastupitelstvo 11. září 1861.
-
Otakar Motejl. Obhajoval disidenty i skupinu Plastic People of the Universe
Právník Otakar Motejl se narodil 10. září 1932 v Praze. Proslul tím, že obhajoval disidenty a stoupence neoficiální kultury, například Plastic People of the Universe.
-
Sloup Nejsvětější Trojice. Jediný čestný sloup, ve kterém je vestavěna kaple
Čestný sloup Nejsvětější Trojice byl v Olomouci posvěcen 9. září roku 1754. Stalo se tak za účasti císařského páru Marie Terezie a Františka Štěpána Lotrinského.
-
Jana Štěpánková. K divadlu se provzlykala a svého rozhodnutí nikdy nelitovala
Jana Štěpánková se narodila 6. září 1934. V jejím rodokmenu se objevují slavná jména české kultury a historie. Své rodiče často viděla na jevišti umírat.
-
Severní země. Nejvýznamnější zeměpisný objev 20. století
3. září 1913 objevila ruská expedice pod vedením Borise Vilkického souostroví Severní země. Jednalo se o poslední významný zeměpisný objev.
-
Charles Bronson. Přestavitel drsných chlapů exotického vzezření
Charles Bronson, přestavitel drsných chlapů exotického vzezření. Do povědomí vstoupil hlavně jako osamělý hrdina například ve filmech Sedm statečných či Tenkrát na Západě.
-
Cyril Bouda. Ilustracemi oživil stovky knih
Když se Cyril Bouda narodil do výtvarnické rodiny, nestála u jeho kolébky žádná obyčejná sudička, ale jeden z nejvýznamějších českých malířů a ilustrátorů Mikoláš Aleš.
-
České korunovační klenoty. Nesmrtelná duše českého státu a umělecký skvost
28. srpna1867 byly české korunovační klenoty trvale navráceny z Vídně do Prahy, Vznikla také tradice sedmi klíčů, které mají v držení významní představitelé státu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »