Tereza Stýblová
Moderuji na Dvojce Kávu o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou.
Životní motto:
„Buď chytrá, blbejch je dost.“ (Jan Werich)
Co dělám v rozhlase:
Moderuji pořady Káva o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou. Když už během vysílání cítíte, že „to“ tam je, že „to“ funguje, je to ta největší porce energie, kterou kromě silné dobré kávy může člověk za mikrofonem dostat.
Před rozhlasem:
Nejdřív nevědomky, a později už vědomě, jsem se chystala k rozhlasovému mikrofonu. Vždycky jsem milovala slovo. Nevím, jak to popsat, ale odmalinka jsem moc ráda poslouchala „dospěláky“, jak spolu mluví. Nevadilo mi, že jim nerozumím, stačilo mi nechat se unášet proudem lidské řeči, barvou hlasu… To mi zůstalo dodnes, často se zaposlouchám do cizích hovorů. Nebojte se, nechci vyzvídat, jen je mi to příjemné, a třeba ve vlaku mě to spolehlivě ukolébá ke spánku. Když jsem se tedy po studiích žurnalistiky, češtiny a angličtiny nestala ani spisovatelkou, ani učitelkou, ani herečkou, jak jsem v dospívání toužila, stala jsem se moderátorkou. A jsem šťastná.
Co mě baví:
Baví mě má práce. Je to skvělé, když je pro vás vaše práce zároveň tím největším „koněm“. K mikrofonu navíc občas přidám ještě kamery České televize v pořadu Sama doma. Ovšem sama doma s malým „s“ nejsem téměř nikdy. Mám dvě úžasné dcery, dvojčátka Sáru a Ester, a manžela, a s těmi je mi nejlépe ze všech.
Všechny články
-
Žižkovský vysílač. Kvůli nižší nadmořské výšce musel být vysoký přes 200 metrů
Stavba Žižkovského vysílače v Praze začala 24. listopadu 1985. Bylo vybráno místo v Mahlerových sadech. Kvůli nižší nadmořské výšce musela být věž přes 200 metrů vysoká.
-
Jukebox. Začal měnit svět, a ten hudební změnil zásadně
Rock 'n' roll, Elvis a průmyslová revoluce. Jak spolu tato témata souvisejí? Dnes budeme vyprávět o ikoně americké popkultury, kterou je bezesporu Jukebox.
-
Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho. Jaké byly poslední okamžiky prezidenta před vraždou?
John Fitzgerald Kennedy patří k nejpopulárnějším americkým prezidentům. Život mimo kamery však nebyl tak dokonalý. A navíc skončil tak brzy! V pouhých 46 letech.
-
První tramvaj s drážkou. Koleje ukryl do vozovky francouzský vinař!
21. listopadu 1853 vyjela v Paříži první tramvaj na světě na kolejích s drážkou. Autorem tohoto tramvajového milníku byl francouzský vynálezce Alphonse Loubat.
-
Pražské planetárium. Projekční plocha měří přes 800 metrů čtverečních
Pražské planetárium bylo otevřeno 20. listopadu 1960. Je nejstarší u nás a patří k největším na světě. Jeho kopule má průměr 23,5 metru a do sálu se vejde na 200 diváků.
-
Se šípkovou, nebo se zelím? Možností, jak připravit zvěřinu, je nespočet. Má to ale svá pravidla
Právě v těchto dnech se na naše talíře dostává zvěřina. Zvěřinové pokrmy nabízí řada restaurací. Jak si ale zvěřinu připravit doma? A na co si dát při jejím nákupu pozor?
-
Ennio Morricone: Proti Bachovi jsem lenoch a břídil
Složil hudbu k více než pětistovce filmů. Skladby k filmům Tenkrát na západě, nebo Profesionál by zřejmě nezkomponoval, nebýt spolužáka ze školy, režiséra Sergia Leoneho.
-
Starý most v Mostaru. Po ostřelování se zřítil, ale dnes stojí znovu
Starý most v Mostaru se zřítil po ostřelování 9. listopadu 1993. Postaven byl v letech 1557 až 1566 z popudu tureckého sultána Sulejmana I. Návrh připravil Mimar Hajrudin.
-
Jára Cimrman slaví. Vyšetřování ztráty třídní knihy pokračuje
Dne 8. listopadu 1967 proběhla premiéra hry Vyšetřování ztráty třídní knihy. Proto se tématem Příběhů z kalendáře stalo Divadlo Járy Cimrmana i Cimrman samotný.
-
Trabant. Pro Němce družice, pro Čechy Pryskyřičník pádivý
Výroba aut se ve východním Německu rozjela 7. listopadu 1957. Legendární vozítka dostala jméno Trabant, česky družice. A to na počest sovětské družice Sputnik 1.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »