Terezie Jirásková

Dramaturgyně

Jsem dramaturgyně Radia Wave

Podílím se na tvorbě a vývoji nových pořadů, podcastů, magazínů i rubrik. Pracuji s autory, redaktory i moderátory. Tvořím, vymýšlím, naslouchám a sdílím. Řeším obsah, formu, strukturu, kvalitu zvuku a celkové vyznění audií. Jsem také editorka a vedu workshopy.

 

Co jsem stihla před rozhlasem? 
V rozhlase působím od roku 2002, takže je to skoro celý můj profesní život. Stihla jsem připravovat a moderovat rozhovory a pořady, natáčet a překládat rozhovory se zahraničními odborníky, editovat, vést lidi, přednášet, vymýšlet a vést semináře. A hlavně se nadchnout vždy pro to, co právě dělám: nejdřív pro mezinárodní vztahy a politiku, pak studium cizích jazyků, vzdělávání, osobní rozvoj a téma duševního zdraví, přírodu, architekturu, umění a v posledních letech pro práci s lidmi. Získala jsem dvě novinářské ceny, jednu za podporu paliativní medicíny a hospicové péče u nás a jednu mezinárodní, za popularizaci tématu duševního zdraví a destigmatizaci deprese.

 

Nejraději poslouchám?
Příběhy a rozhovory / Zvuk míst a měst / Nezbytností je i ticho, šumění stromů, nebo vody.

Když mám volný čas, tak ho trávím?
S rodinou / Na cestách u nás i ve světě, kde se zálibou sleduji místní život, architekturu, charakter a puls míst / V horku i mrazu / V přírodě / V kavárně.

Všechny články

Stránky