Tři Ceny Fóra dárců putují do Českého rozhlasu

29. listopad 2017

Rozsviťte s námi Česko, Cimrman pomáhá a Kartáček pro Světlušku jsou tři projekty Českého rozhlasu, které ovládly první a druhé příčky Cen Fóra dárců za rok 2016 v kategoriích Integrovaná kampaň, Sbírkový projekt a Sbírkový předmět. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes na Dárcovském summitu v Praze.

„Jsem velice potěšen z ocenění těchto projektů, které pomohly konkrétním lidem a institucím. Společenská odpovědnost patří dlouhodobě mezi základní pilíře filozofie Českého rozhlasu,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. V oboru Komunikace v kategorii Integrovaná kampaň se na prvním místě umístil projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu s názvem „Rozsviťte s námi Česko“. Jeho součástí byl jak tematicky web svitis.cz, tak dvě mobilní aplikace Svítíš a Světluška. Projekt byl součástí dalších kampaní Světlušky a jeho hlavním cílem byla zejména efektivnější komunikace mezi dobrovolníky a organizátory sbírek a rychlejší přístup k důležitým informacím. „Kampaň Rozsviťte s námi Česko, přinesla ve srovnání s předchozím rokem nárůst počtu sbírkových dobrovolníků o 7 %, nárůst počtu zaslaných DMS o 19 % a nárůst návštěvnosti webu více než devítinásobně,“ doplnil ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu Přemysl Filip.

Druhé místo v kategorii Sbírkový projekt patří veřejné sbírce „Cimrman pomáhá“, která byla vyhlášena společně s celoročním projektem stanice Českého rozhlasu Radiožurnál a Divadla Járy Cimrmana „Půlstoletí s Cimrmanem“. Máme z té ceny velkou radost. Chtěli jsme ukázat, že Cimrman nejen baví, ale i pomáhá a spojuje. V tomto případě tři subjekty, které celé roky pomáhají lidem s různým handicapem. A vlastně nejen je, ale lidi z Českého rozhlasu a Divadla Járy Cimrmana, kteří seděli u telefonu a rozdávali sbírkové předměty,“ uvedl šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan. Sbírka byla vyhlášena na dobu určitou od 01. září 2016 do 15. srpna 2017 a vyvrcholila při setkáním cimrmanologů 1. října 2016 v Příchovicích a Tanvaldu. Lidé mohli volat do call centra a při zasílání daru promluvit telefonicky s členy divadle Járy Cimrmana. Za dobu svého trvání získala finanční částku ve výši 458 000 Kč, která se rozdělila na třetiny pro tři zapojené subjekty; Centrum Paraple, Nadační fond Slunce pro všechny a Nadační fond Českého rozhlasu.

Třetí ocenění pro Český rozhlas v podobě druhého místa v kategorii Sbírkový předmět putuje do Nadačního fondu Českého rozhlasu za osvětovou kampaň „Kartáček pro Světlušku“. Ta prostřednictvím černého zubního kartáčku s logem Světlušky upozorňuje na komplikace spojené s životem nevidomých, kdy běžná činnosti, jako je čištění zubů, může být náročná, pokud chybí nejdůležitější smysl jakým zrak je.

Spustit audio