Vysílací studio Českého rozhlasu Vltava se otevírá v nové, multimediální podobě

3. prosinec 2021

Kompletní rekonstrukce vysílacího studia stanice Český rozhlas Vltava, které se nachází v rozhlasovém komplexu na pražských Vinohradech, je úspěšně dokončena. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a šéfredaktorka Českého rozhlasu Vltava Jaroslava Haladová dnes slavnostně znovuotevřeli zmodernizované prostory. Autorkou interiérové proměny studia je oceňovaná architektka Marcela Steinbachová z ateliéru Skupina.

Cílem rekonstrukce bylo vytvoření moderního, multimediálního zázemí jak pro vysílání, tak pro streamování rozhovorů či koncertů. Zároveň byla vylepšena prostorová akustika a původní studio z roku 2000 tak dostalo vyhovující technickou i estetickou podobu. Nově nainstalované Full HD kamery nabídnou kvalitnější obraz při pohledu do studia, který Český rozhlas nabízí coby nadstavbu k poslechu.

„Jsem rád, že vysílací studio Českého rozhlasu Vltava prošlo potřebnou modernizací, která povede ke zlepšení audiovizuálního vysílání stanice. Zrekonstruované studio nyní díky zmodernizované akustice nabízí špičkový poslech živých koncertů i pořadů,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Čtěte také

Návrh studia je originální velkoplošným podsvícením. Dvě stěny místnosti jsou podloženy LED pásky. Vzniká tak rozsáhlá plocha, pro kterou lze naprogramovat mnoho světelných motivů – statických nebo dynamických, jednobarevných nebo vícebarevných, či s volitelnou grafikou.

Interiér je laděný do neutrální tmavě šedé barvy. Studio je obloženo dřevěnými perforovanými panely z překližky mořených do světle šedé. Součástí studia je také nový stůl pro vysílání diskusí.

Čtěte také

„Vltava má svůj styl. Naše vysílání je kultivované a přitom moderní. A stejné je i naše nové studio. Je elegantní, designové, originální. Díky hře světel z něj můžete vytvořit malý koncertní sál i prostor pro intimní rozhovor. Myslím, že si Vltava přesně takové studio zaslouží a že i díky obrazům z něj nám budou moc být naši posluchači zase o něco blíž,“ říká šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava Jaroslava Haladová.

„Naším cílem bylo nabídnout pro kamerové přenosy zajímavý prostor, který bude proměnlivý a nestatický. To se myslím povedlo a doufám, že studio Vltava bude využívat plně možnosti proměnlivosti od komorních verzí až po dynamické,“ sděluje Marcela Steinbachová, autorka nového studia Vltavy.

Spustit audio