Narodila se v roce 1985 v Praze, kde vyrostla a prožila většinu dosavadního života. Studia humanitní vzdělanosti na Univerzitě Karlově v Praze jí přivedla k psaní o fakultním dění a následně do redakce zpravodajství MF DNES. Tam strávila celkem pět let a zároveň pokračovala ve studiu oboru Orální historie – soudobé dějiny. Magisterské studium ukončila v roce 2014 diplomovou prací nazvanou Sňatek v době normalizace: Příběhy žen, které se vdaly mezi lety 1970 a 1989.
V rámci své agendy se často věnovala kulturnímu dění, její největší vášní bylo a je divadlo. Nikdy ho nehrála, ale chtěla by. Přitahuje ji klasická i méně klasická činohra a improvizace. V její knihovně najdete všechno, co kdy česky vyšlo od Milana Kundery.
V roce 2013 dostala nabídku přejít z tištěného deníku do Českého rozhlasu, konkrétně pražské a středočeské redakce zpravodajství. Ráda přijala a v rozhlasové práci se našla. Ačkoli redakci po dvou a půl letech opustila a na dva roky odjela do Anglie, kde často a ráda sbírala poznatky o tamním dramatickém umění. Po návratu se vrátila k rozhlasové práci, tentokrát na stanici Vltava. Přispívá do kulturně-publicistického pořadu Mozaika, kde můžete slyšet její reportáže nebo rozhovory.
Ráda si rozšiřuje obzory. Pokud ji nepotkáte v divadle, tak buď cestuje, sportuje (aspoň se o to snaží) nebo čte. Má ráda smích, moravské víno a život.
Všechny články
-
Rozmanitá Praha. Prozkoumejte řemeslnické osady, proseckou vesnici nebo lázně v Malé Chuchli
Konec roku a sváteční volno přímo vybízí k různým toulkám a vycházkám. Nový vltavský seriál nás zavede do sedmi méně známých pražských lokalit, které stojí za pozornost.
-
Symbol socialistické architektury. Obdivovaný i zatracovaný Karel Prager se narodil před 100 lety
Karel Prager byl jednou z nejvýraznějších osobností poválečné československé architektury a jeho stavby dodnes budí rozporuplné reakce.
-
Žijí v domech, které navrhl Jan Kotěra. Jak náročná je péče o dílo významného architekta?
Před sto lety zemřel architekt Jan Kotěra. Zavedeme vás do pěti domů, které navrhl ve svém raném i vrcholném období.
-
Czech Grand Design. Oděv jako architektura, surové šperky nebo originální zdravotní pomůcka
Práce všech 24 finalistů Cen Czech Grand Design za rok 2022 jsou aktuálně k vidění v Galerii České spořitelny v Praze. Představujeme tvorbu pěti vybraných finalistů.
-
Smíchov, Masaryčka, Žižkov. Opuštěná území se mění v nové městské čtvrtě. Jak změní tvář Prahy?
Některé pražské brownfieldy se postupně proměňují v nové městské čtvrtě a seriál Mozaiky se zaměřil na transformaci a budoucnost železničních brownfieldů.
-
Provizorní domky bez vody a kanalizace. Jak se žilo v nouzových koloniích první republiky?
I Praha měla své chudinské kolonie. Některé z nich se dochovaly dodnes, většina ale zanikla v 60. a 70. letech. Mapuje je projekt Davida Platila nazvaný Bahno Prahy.
-
Designéři oživují tradice. Vrací do domácností porcelánovou figurální plastiku nebo ratanový nábytek
Hlavním tématem letošního Designbloku byl les. Poprvé se na něm objevili manželé Antošovi se značkou lokálního nábytku BUDU nebo projekt U tebe doma Moniky Martykánové.
-
Opustily Hradčany a žijí uprostřed stavby. Bosé karmelitky staví nový klášter
Řeholnice z komunity Karmel sv. Josefa opustily klášter na Hradčanském náměstí v Praze, přestěhovaly se do zdevastovaného areálu někdejší zemědělské usedlosti.
-
Za 20 let jsme neudělali jedinou úpravu, říká majitel vily od architektky Aleny Šrámkové
Architektka Alena Šrámková, známá budovou ČKD na Můstku v Praze nebo Fakulty architektury ČVUT, zemřela letos v březnu. Festival Den architektury jí věnuje část programu.
-
Plečnikův kostel. Nejvýznamnější česká sakrální stavba 20. století se otevře na Den architektury
Národní kulturní památkou postavenou v letech 1928 až 1932 provede zájemce o Plečnikovo dílo farář Jan Houkal, a to 1. října v rámci festivalu Den architektury.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »