Co dělám v rozhlase: Podílím se na tvorbě obsahu internetových stránek Radiožurnálu – zpracovávám rozhlasové příspěvky do textové podoby, příležitostně fotím a píšu krátké články.
Před rozhlasem: Věnovala jsem se studiu bohemistiky a historie a později knihovnictví a informačních studií. Pracovala jsem jako asistentka a školitelka v oddělení interního vzdělávání v softwarové společnosti a později přechodně také jako asistentka v personální agentuře.
Všechny články
-
Abeceda záchrany života prokazatelně snižuje úmrtnost v urgentní medicíně, vysvětluje traumatolog
Lékaři v urgentní péči často používají takzvanou abecedu záchrany života. V čem spočívá, kde vznikla a jak ji proměňují nejnovější poznatky v medicíně?
-
Passadena je ideální filmová kulisa. Točil tu Bruce Willis i Chaplin, jen Sheldon tu nikdy nebyl
Kalifornské město propůjčilo svoji tvář řadě filmů a televizních seriálů. Sérii Teorie velkého třesku dokonce věnovalo celou jednu uličku. Má to ale malý háček.
-
Co říkají Egypťané na Bohumila Hrabala? Diskuzní večer v Káhiře představil velikána české literatury
V káhirských ulicích se do noci linula četba z románu Bohumila Hrabala. Hluboká a zasvěcená debata se ale i v Egyptě stočila k fenoménu u Hrabala tolik hojnému – k pivu.
-
Resynchronizační léčba pomáhá pacientům s pokročilým srdečním selháním už 25 let
Oboukomorová srdeční stimulace zlepšuje funkci srdce podobně, jako když si necháte vyladit motor – nezvětší objem, ale zlepší jeho výkon. Poslechněte si reportáž z IKEM.
-
Historické místo s příslibem turistického taháku. Slovanský hrad v Lužici je nově v českých rukou
Asi na půli cesty z Berlína do Drážďan, kousek od Chotěbuzi můžete narazit na repliku slovanského opevnění. Takzvaný Slawenburg nedávno získal správce s českými kořeny.
-
„Globální brána“ EU potřebuje peníze a strategii, pak s ní EU může konkurovat Číně, věří expertka
Jedním z hlavních úkolů Jozefa Síkely (STAN), pokud se stane eurokomisařem pro mezinárodní partnerství, bude řídit unijní projekt Global Gateway.
-
Paříž už vyhlíží otevření katedrály Notre-Dame. Na její obnově pracovalo tisíc řemeslníků
První fáze rekonstrukce katedrály Notre-Dame po požáru před pěti lety se blíží ke konci. Staveniště se nedávno zčásti otevřelo návštěvníkům během Dnů evropského dědictví.
-
Magazín Experiment: Je na obzoru český lék na Angelmanův syndrom? A jak se pečuje o Korunní komoru?
V čem spočívá model nového českého léku na Angelmanův syndrom? A co se děje v Korunní kapli, zatímco jsou vystavené korunovační klenoty? Poslechněte si Magazín Experiment.
-
Čeští vědci našli model léku na vzácný Angelmanův syndrom. Genovou terapii ověří na myších
Pacienti s Angelmanovým syndromem mají těžké mentální postižení, problémy s chůzí a řečí a často trpí epileptickými záchvaty. Díky českým vědcům je ale lék na obzoru.
-
Nejdražší sýr na světě se dělá z oslího mléka. Vyrobit ho umí jen na farmě v srbské Zasavici
Ještě ve 20. století byl osel na Balkáně důležitým pomocníkem zemědělců. Dnes zajišťuje živobytí jen zlomku z nich. Třeba těm u srbského města Sremska Mitrovica.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »