Český rozhlas má novou mobilní aplikaci iRadio

24. květen 2016

Český rozhlas spouští novou mobilní aplikaci iRadio, v níž je možné sledovat všechny jeho celoplošné, regionální a speciální stanice. Díky aplikaci iRadio, určené pro operační systémy Android a iOS, mohou uživatelé poslouchat živé vysílání, sledovat videostreamy z vysílacích studií, stahovat si již odvysílané pořady, číst novinky a využívat další moderní funkce.

„Nové mobilní iRadio jsme vybavili tolika funkcionalitami, že ho posouváme až na hranici webu. Vše ale poskytujeme v nejjednodušší podobě, aby se uživatelé v množství stanic Českého rozhlasu a v širokém spektru jejich doprovodných služeb zorientovali i na malém mobilním zařízení. Naši moderátoři jsou tak k vidění přímo při vysílání, do svého smartphonu si uživatelé mohou nahrát pořady na cestu metrem i letadlem nebo mohou na mobilu namluvit a poslat audiopříspěvek redakci,“ říká ředitel Nových médií Českého rozhlasu Alexandr Pícha.

Současnému startu třetí generace mobilních aplikací iRadio Českého rozhlasu předcházelo vydání nové mobilní aplikace Radia Wave. Na ní si rozhlas otestoval v podmínkách jedné stanice zátěž všech doprovodných služeb, které pomáhají s multimedializací rozhlasového programu na webu a v digitálním vysílání DAB+. Nová aplikace iRadio nyní poskytuje tyto služby na mobilních zařízeních pro všech více než 20 stanic a další speciální projekty veřejnoprávního rozhlasu.

Aplikace iRadio je nativní pro operační systémy iOS i Android. Český rozhlas ji vyvinul ve spolupráci se společností Flow Media, a v současnosti tak poskytuje nejširší spektrum služeb ze všech mobilních aplikací českých rádií.

Základní funkcionality aplikace iRadio:

– volba oblíbené stanice (zůstává v menu jako první)
– přehrávání ve vysoké nebo v datově úsporné kvalitě
– HD videostream z vysílacího studia
– název poslouchaného pořadu
– jméno interpreta a název poslouchané skladby
– fotografie moderátora vysílaného pořadu
– program všech stanic na aktuální a nadcházející den
– zaslání notifikace na zvolený program
– audioarchiv jednotlivých pořadů s možností nahrát je a sdílet
– playlisty odehraných písniček u vybraných stanic
– novinky, recenze a další články
– možnost odeslat textový vzkaz, fotku nebo nahrát v aplikaci a odeslat audio vzkaz
– časové nastavení vypnutí aplikace

Nová aplikace iRadio je k dispozici zdarma ke stažení v internetových obchodech App Store a Google Play.

Všechny mobilní aplikace Českého rozhlasu jsou dostupné také na internetové adrese mobil.rozhlas.cz.

Spustit audio